Az utolsó pillanatban győzött a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

A több gólhelyzetet kidolgozó, a kapufát kétszer eltaláló Sepsi OSK a ráadás utolsó percében egy szöglet után Mihai Bălașa révén bebiztosította a sikert a vendég Aradi UTA ellen az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházának 5. fordulójában. A sepsiszentgyörgyi csapat továbbra is veretlen a rájátszásban, immár a legutóbbi hét mérkőzésén nem talált legyőzőre.

Szombaton megdőlt a nézőcsúcs az ősszel átadott sepsiszentgyörgyi stadionban, több mint 5000 labdarúgás-kedvelő nagyszerű hangulatot teremtve hajszolta győzelembe a piros-fehér mezes csapatot. Zúgott a Hajrá, Szentgyörgy!, a szurkolótábort pedig Diószegi László klubelnök vezényelte, aki ezúttal mezre cserélte az öltönyt. Az első negyedórában a vendégek beszorították a házigazdákat, a 12. percben egy labdaszerzést követően Nicolao Cardoso került helyzetbe, azonban senkitől sem zavartatva a jobb alsó mellé továbbított. A folytatásban magára talált a háromszéki együttes, amely a szünet előtt megszerezhette volna a vezetést, azonban a 38. percben Marius Ștefănescu próbálkozása, majd nem sokkal később Alexandru Tudorie fejese a kapufáról pattant vissza. Eközben a házigazdák kapusa sem tétlenkedett, Evgeni Sliakov és Miculescu megpattanó lövését hárította bravúrral.

Szünet után a Maros-parti alakulat inkább a védekezésre figyelt, míg a székelyföldi együttes többet birtokolta a labdát, ráadásul a helyzetek sem maradtak el. Az 53. percben Cristian Bărbuț előkészítése után Nicolae Păun tekert kapura, viszont Florin Iacob hatalmasat védett, majd Eder González szabadrúgását követően Mihai Bălașa fejese kevéssel mellé ment. A 61. percben ismét a télen igazolt hátvéd vette célba a kaput, ám fejesét ezúttal Philip Otele a gólvon közeléből mentette szögletre. A második félidőben a hazai gárda kétszer is büntetűrúgást kért számon, a 77. percben Idriz Batha szabályalankodott Păun ellen, aki műesésért sárga lapot kapott, a ráadásban pedig Otele kézzel ért egy beadásba a tizenhatos területben, viszont a játékvezető egyik esetet sem látta. Az aradi védelem az utolsó pillanatban tört meg, González szögletét Bălașa a keresztléc alá lőtte.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 5. forduló: Sepsi OSK–Aradi UTA 1–0 (0–0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 5000 néző. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Mitrea, Dumitrescu – González, Păun – Askovszki (Dragomir, 87.), Ștefănescu, Bărbuț – Tudorie. Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Arad: Iacob – Vukčević, Benga, Medimorec, Sliakov (Baravykas, 62.) – Ubbink (Matei, 71.), Vorobjovas, Batha – Cardoso (Dangubić, 35.), Otele, Miculescu. Vezetőedző: Ionuț Badea. Gólszerző: Bălașa (90+3.). Sárga lap: Bărbuț (46.), Păun (78.), Bălașa (90+4.), illetve Batha (20.), (Dangubić, 39.), Vukčević (79.).

További eredmények: * playoff: FC Voluntari–FC Argeș 0–1 (gólszerzők: Raynov 80.) * playout: Chindia Târgoviște–FC Botoșani 1–2 (gsz.: Chamed 41., illetve Roman 43., Papa 67.), Mioveni–FC Dinamo 2–0 (gsz.: Panait 72., Sanoh 84.).