Az NNI nyomozói megtalálták a tizenegy éve eltűnt MTK-futballista holttestét, az Eclipse-ügy vádlottját gyanúsítják emberöléssel
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) rendőrei 2020. október 23-án megtalálták egy 11 éve eltűnt férfi földi maradványait. A rendőrség a kezdetektől gyanította, hogy nem csupán egy eltűnésről van szó, a férfi nem saját elhatározásából tartózkodhat ismeretlen helyen, hanem bűncselekmény áldozatává válhatott.
Katzenbach Imre, aki strómanként szerepelt a bűnügyben
A kitartó körözési munka és a minden részletre kiterjedő adatgyűjtés eredményeképpen 2019-ben olyan információk jutottak a rendőrség birtokába, hogy a férfi emberölés áldozatává vált. A nyomozás során sikerült azonosítani a holttest elrejtésének helyét is, így Baranyajenő térségében a nyomozók megtalálták, és azonosították a sértett földi maradványait – olvasható a rendőrségi közleményben, amiben azt is leírták, hogy a KR NNI Életvédelmi Osztályának munkatársai a jelenleg büntetés-végrehajtási intézetben lévő Horváth Attila 50 éves magyar állampolgárt emberölés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A nyomozás minden részletre kiterjedően folyamatban van.
A közleményben ugyan nem írtak nevet, de az adatok alapján egyértelmű, hogy az MTK korábbi labdarúgójáról, Katzenbach Imréről van szó, aki összesen 165 alkalommal játszott az MTK színeiben, kétszer nyert bajnoki aranyat, egyszer Magyar Kupát, hat évig Görögországban légióskodott, majd magyarországi, alacsonyabb osztályú együttesekben dolgozott játékosedzőként. Katzenbach (aki strómanként a láncolat végén vette fel a milliárdokat és eltűnése előtt 500 millió forintot vett le egy számláról), valamint a gyilkossággal gyanúsított Horváth Attila neve az Eclipse-botrányban vált ismertté – írja a Pestisracok.hu.
Horváth Attilát jogerősen négy és fél évre ítélték 2017-ben az Eclipse-ügyben, amely az elmúlt évtizedek egyik nagy bűnügyi-gazdasági botránya volt. Az Eclipse Informatikai Zrt. nevű titkosszolgálati és politikai kapcsolatokkal is rendelkező cég vitatott körülmények között jutott sokmilliárdos állami megbízásokhoz a 2000-es években az MSZP-kormányok idején, így például a Belügyminisztérium egyik intézményétől is. A céget bízták meg például az autók kötelező eredetiségvizsgálatához szükséges szoftver kifejlesztésével, de kaptak munkát az új típusú útlevelek bevezetésénél is. A többmilliárdos szerződéseket legtöbbször nem nyílt versenyben, hanem titkosított közbeszerzéseken kapták meg.
Forrás:privatkopo.hu
Tovább a cikkre »