Az autizmus világnapján kék színben ragyogott a komáromi Monostori-híd és a Víztorony

Nyitókép: Körkép.sk

Április 2-án, az autizmus világnapján az empátia fontosságára hívják fel a figyelmet. Az autizmus – spektrumzavar sokmillió embert érint, ezért közösségi elfogadásuk érdekében az ENSZ 2007-ben elindította a „Ragyogj kékben” mozgalmat, amelynek keretében világszerte kék színben világítanak meg ikonikus épületeket.

Komárom városa már hatodik éve kapcsolódik be e kezdeményezésbe; az első alkalomkor a Tiszti Pavilon épülete, valamint a Szentháromság-szobor kapott kék megvilágítást, majd a Magyarországra átívelő új Monostori-híd átadását követően rá jutott ez a szép szerep.

Az idei évben a KOMVaK vállalat is csatlakozott a kezdeményezéshez, így Komárom szimbolikus építménye, a Víztorony szintén kék ragyogásba tündökölt.

A hideg, szitáló eső ellenére az esti órákban többen kisétáltak a Víztornyot körbeölelő városi parkba, hogy megcsodálják e nem mindennapi jelenséget.

Hírdetés

Bár április 2-át az autizmus világnapjának tekintjük, de a figyelemfelkeltés nem hozzájuk, hanem értük, az egészséges emberekhez szól, hogy legyünk elfogadóak, hiszen az érintettek nem tehetnek a másságukról.

Az autizmus valójában genetikai eredetű, idegrendszeri fejlődési eltérés. Az autista ember másképpen érzékeli a világot, másképpen viszonyul környezetéhez. Tehát az átlagos, normál magatartású embereknek ezt szükséges tudatosítani. Ha a helyzet úgy hozza, hogy szembe kerülünk esetleg egy autista gyerekkel, annak különös viselkedése mögött nem szándékosság rejlik – tehát magatartását nem a helytelen nevelés okozza.

Az autizmus – spektrumzavar (ASD) olyan fejlődési eltérés, ami az egész személyiségre kihat, és egy egész életen át tartó állapot.

Legyünk elfogadóak embertársainkkal szemben, nem tudhatjuk, kiben mi rejlik, hiszen mindnyájan Istennek különböző, egyedi teremtményei vagyunk!

 

Buday Mária

A képek a szerző felvételei


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »