Amerika és három banánköztársaság után Magyarország is áthelyezi a nagykövetségét Jeruzsálembe

Amerika és három banánköztársaság után Magyarország is áthelyezi a nagykövetségét Jeruzsálembe

A budapesti zsidó közösség vezetői az Orbán Viktor miniszterelnökhöz közelálló személyektől arról értesültek, hogy Magyarország a közeljövőben átköltözteti a nagykövetségét Tel-Avivból Jeruzsálembe. Lehetséges, hogy erre a lépésre május végén vagy júniusban sor kerül. A nagykövetség átköltöztetéséről már megszületett a döntés, s a két ország képviselői jelenleg az áthelyezés megfelelő időpontjáról egyeztetnek. A magyar kormányt egyáltalán nem érdekli, hogy mit szól majd ehhez az Európai Unió – írja a bahazit.co.il izraeli hírportál.

Ha Izraelnek ez jó

A magyar kormányhoz közelálló egyik budapesti zsidó vezető (csak nem Slomó apostolról van szó? – H. J.) azt mondta az izraeli hírportálnak: „Orbán Viktor már korábban közölte Netanjáhu izraeli miniszterelnökkel, hogy hajlandó átköltöztetni a magyar nagykövetséget Jeruzsálembe, de ki kell várni a megfelelő időzítést. Orbán szerint a megfelelő időzítés főleg Netanjáhun múlik. Ha Izraelnek ez jó, a magyar miniszterelnök átköltözteti a nagykövetséget Jeruzsálembe, s nem érdekli az, hogy mit szólnak hozzá a lépést ellenző Európai Unióban” – írja a bahazit.co.il hírportál.

Az izraeli újság ez után megjegyzi, hogy valóságos dráma lesz abból, ha az európai uniós Magyarország áthelyezi nagykövetségét Jeruzsálembe (az egyetlen európai ország, amely ezt megtette, Koszovó, amely viszont nem tagja az EU-nak – H. J.). Ha Magyarország megteszi ezt a lépést, biztosan maga ellen hangolja az Uniót, amely nem ismeri el Jeruzsálemet Izrael fővárosának (Az EU azért nem ismeri el még Nyugat-Jeruzsálemet sem Izrael fővárosának, mert az EU az ENSZ-határozatok értelmében az izraeli-palesztin konfliktus kétállamos megoldását támogatja. Az 1967-ben megszállt Kelet-Jeruzsálemet Izrael 1980-ban bekebelezte, és egyesítette a jogszerűen már korábban is birtokában volt Nyugat-Jeruzsálemmel – H. J.).

Kiadatásának megakadályozását remélte a volt hondurasi elnök

Jeruzsálemben négy ország tart fenn nagykövetséget: a zsidó állam kitartója, a zsidó lobbi irányította Amerikai Egyesült Államok, valamint három banánköztársaság: Honduras, Koszovó és Guatemala. Érdekességként megjegyezzük, hogy a nagykövetségét 2021-ben Jeruzsálembe áthelyező Honduras korábbi elnökét Juan Orlando Hernándezt hazája hatóságai tavaly áprilisban kiadták az Amerikai Egyesült Államoknak, miután ott fegyver- és kábítószer-kereskedéssel gyanúsítják. Azóta Hernández egy amerikai börtön vár a sorsának alakulására.

Hírdetés

Hernández elnök 2021 júniusában Izraelbe látogatott, hogy részt vegyen Honduras Jeruzsálembe áthelyezett nagykövetségének ünnepélyes megnyitásán. Hernández akkor azt mondta a Bennett-kormány magas beosztású politikusainak: a Binjámin Netanjáhu vezette előző kormánytól ígéretet kapott arra vonatkozólag, hogy amennyiben Honduras áthelyezi a nagykövetségét Jeruzsálembe, Izrael latba veti amerikai befolyását, s mindent megtesz kiadatásának megakadályozása érdekében – jelentette tavaly februárban kormányzati forrásokra hivatkozva az izraeli 12-es tévécsatorna.

Gulyás Gergely elmaradt jeruzsálemi útja

Amint arról május 11-én a magyarországi médiumok is beszámoltak: Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter az izraeli hadseregnek a Gázai övezet ellen indított Pajzs és Nyíl fedőnevű hadművelete miatt, illetve annak következtében előállt bizonytalan biztonsági helyzet miatt lemondta a május 15-re tervezett izraeli útját. Az utazás lemondását bejelentő hír egyben arról is szólt, hogy izraeli tartózkodása idején Gulyás találkozott volna Binjámin Netanjáhu miniszterelnökkel, valamint beszédet mondott volna a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályán.

Felvetődik a kérdés: valójában miért utazott volna Gulyás Gergely május 15-én Jeruzsálembe? Nem kizárt, hogy az Izraelben május 19-én ünnepelt Jeruzsálem Napot megelőző látványos gesztusként, s Orbán Viktort helyettesítve hivatalos bejelentést tett volna a magyar nagykövetség Jeruzsálembe történő áthelyezéséről. Vagy esetleg már a jeruzsálemi nagykövetség ünnepélyes megnyitóján vett volna részt. Mindenesetre Gulyás Gergely szentföldi útját a Pajzs és Nyíl-hadművelet megakadályozta. Ami azonban késik, az nem múlik. Nemsokára Magyarország is fölsorakozhat a Jeruzsálemben nagykövetséget nyitott banánköztársaságok mellé.

Hering J. – Kuruc.info


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »