A Reális Zöldek Klub felszólítja a Magyar Kormányt, hogy mielõbb hagyja el a …

A Reális Zöldek Klub felszólítja a Magyar Kormányt, hogy mielőbb hagyja el a süllyedő hajót, majd ezt követően készüljön fel a jövőre!

A jövő pedig nem transznacionális, hanem nemzeti. A jövő nem épülhet áltudományra, hanem csak tudományra.

Az emberiség létének főbb kérdései –nem tisztán, de leginkább– filozófiai természetűek. Ennek ellenére, az emberiség –keletkezése óta– jó érzékkel menekül az adekvát filozófiai válaszok kimunkálása és alkalmazása elől. Adekvát válaszok helyett mindenféle pótcselekvések, rosszabb esetben pedig a csalások által alakítja ki a maga labirintusait. Mi következik ebből? A fogyasztói társadalom és a marketing mindenhatósága.

A XX. század utolsó két évtizedének, valamint a XXI. század elejének fő áramvonalbeli marketing-paradigmája szinte tökélyre fejlesztette a pszichés nyomásgyakorlást. E nyomás gyakorlás lényege, hogy az emberiséget az egészségére és a természeti környezetre hivatkozva kell nyomás alá helyezni. A fenntartható fejlődés e két “pillérre” hivatkozva zsarolja az emberiséget. Vagyis, a transznacionális erőközpontok ezt a válasz adják ma az emberiség létének filozófiai alapkérdéseire.

A transznacionális erőközpontoknak 30 évvel ezelőtt szükségük volt egy “elméletre”, amelyre hivatkozva kiterjeszthetik befolyásukat a perifériákra. Így született meg a fenntartható fejlődés elmélete, amelynek alapja az üvegházhatás mértékének növekedése. Ez a párosítás a globális rettegésben tartáshoz elégségesnek bizonyult, azonban kevés volt a befolyás kiterjesztését és a piacok megszerzését illetően. Ezért minden métely kifejlődése okának a klímaváltozást és annak okát, a szén-dioxidot kellett megtenni, mert ezzel –globálisan zsarolva az emberiséget– a meglévő technológiák teljes lefejezését, majd techológia-váltást lehet kikényszeríteni. (A valódi üvegházhatású gázokkal –például a széndioxiddal összemérhető mennyiségű metánnal– ez nem lehetséges.) Ezért kell csökkenteni a carbon dioxidot, és ezért kell áttérni a megújuló energiákra stb. A kevésbé tőkeerős vállalatok pedig ebben a technológia-váltásban tönkremennek, vagyis a transznacionális erőközpontok befolyása globálissá válik.

Hírdetés

Mára azonban az egész –tudományosnak nevezett– klíma-tákolmány összeomlott. Kiderült, hogy a carbon dioxid nem üvegház-gáz, a földi átlag-hőmérséklet nem változik (pusztán fázisátalakulások történnek), a megújuló energiák nem újulnak meg, az egyes országok pedig nem akarják lenullázni a teljes ipari potenciáljukat és kapacitásukat stb. Sajnos mára a ‘megélhetési klíma-kutatók’ globális sejt-hálózata jött létre, és ezek egzisztenciálisan is erősen kötődnek a világméretű csaláshoz. Ezenkívül, a globális erőközpontok még nem jutottak egyezségre a fenntartható fejlődést helyettesítő paradigmát illetően. Ezért a tehetetlenség még néhány évig tovább viszi a rendszert.

A Reális Zöldek Klubja csak abban ért egyet a tudományos intézményekkel, kutatókkal, klíma-marketing szakemberekkel, zöld szervezetekkel, kormányokkal stb., hogy az emberiségnek nem száz, hanem legalább még több százezer évig kell békében és egészségben léteznie e bolygón. Ez a létezés azonban nem valósulhat meg az “éghajlat stabilitásának megőrzésével”, vagy más fenntartással (pl. biodiverzitás) stb., hanem csak a változó körülmények kihívásaira adott adekvát tudományos válaszokkal, majd ezen körülményekhez történő alkalmazkodással. Vagyis, az áltudományos fenntartható fejlődésnek a tudományosan igazolt evolúciós fejlődésre cserélésével. Ugyanis, a földi környezet –már jóval az ember megjelenése előtt– rengeteget változott százezer évente. Ez igaz ma is, és így lesz a jövőben is. Ráadásul, az emberi átalakítás vagy beavatkozás energiái eltörpülnek a földi körfolyamatok energiái mellett. (Például, a Földet egy nap alatt érő napenergia tízezer-szerese az emberiség által 2012-ben egy nap alatt megtermelt energiának. Utóbbi érték pedig 11 totális atomháborúnak felel meg.) Tehát, a tudomány és a technológia mai állásánál az emberiség nem tud hatást gyakorolni a földi evolúcióra vagy éghajlatra, hanem csak alkalmazkodni képes azokhoz. Ennek megértése és gyakorlatba történő átültetése a XXI. század legnagyobb kihívása.

Fentiek miatt (Arról nem is beszélve, hogy egy fejlettebb szint nem érhető el e szint rendszerelvének –azaz a fenntartható fejlődés elvének– alkalmazásával.) Végül a jövő nem a fenntartás, hanem az alkalmazkodó (organikus) és dinamikus fejlődés. Éppen 20. éve, hogy az RZK kidolgozta a Dinamikus és Organikus Fejlődés Elméletét.

2012. június 12.


Forrás:realzoldek.hu
Tovább a cikkre »