A középkorban minden olyan jelenséget, amit az átlagember nem tudott megmagyarázni, szinte azonnal Istenhez vagy a természetfelettihez kapcsolt. Így Istennek vagy az égi lényeknek tulajdonítottak számos csodát.
A helyzet némiképp megváltozott, miután a tudományos forradalom lezajlott és a szkeptikus-kritikus (hol az egyik, hol a másik került túlsúlyba) világlátás elterjedt.
A helyzet annyiban mit sem változott, hogy az ember mostanában is az ég felé fordul a válaszokért, mert az isteni és vallási iránymutatások nem feltétlenül elégítik ki. Ebben segítik az 1600-as évek elejétől a lencsés távcsövek.
A tudósok legnagyobb meglepetésére azonban a helyzet visszafelé sült el: nemhogy csökkente volna, hanem kifejezetten növekedett a rejtélyek száma, amikor a világűr objektumainak a kémlelésébe fogtak.
Cotton Matherről például úgy hírlik, hogy miközben távcsövével a Holdat fürkészte, egy repülő fényt látott elhúzni a felszíne felett. Furcsamód, ha nem lett volna az Amerikai Űrkutatási Hivatal (NASA), akkor ez az ufóészlelés a feledés homályába veszett volna.
A NASA katalógusa szerint (NASA’s Chronological Catalog of Reported Lunar Events) 1668. novemberében New England lelkipásztora, Cotton Mather tiszteletes teleszkópjával a Holdat figyelte, amikor egy, a felszínén mozgó fény „csillagpontja” tűnt fel előtte.
Ennyi év távlatából, mi nem tudhatjuk, hogy pontosan mit látott a tiszteletes. Lehet, hogy természetes légköri jelenség nyilvánult meg előtte ragyogó fények formájában az éjszakai égbolton.
Ugyanakkor jól ismert tény, hogy számos földi jelenség testet ölthet fénylabdák vagy ragyogó gömbök formájába, s megfelelő távolságból szemlélve egy csillag benyomását kelthetik. Ilyet bárki megfigyelhet otthonról.
Elegendő utalnom a rejtélyes csészealjaknak vagy a Holdon mozgó fényeknek látszó, de valójában a Föld körül manapság keringő műholdakra. Ezek is olykor megtéveszthetik az embert.
De Cotton Mather korában nem voltak műholdak a bolygónk körül. Valószínűleg nem egy isteni látomásnak volt a részese az egyházfi. Talán egy csillagászati jelenség játszott vele?
1668 után más emberek is arról számoltak be, hogy sürgés-forgást tapasztalnak a Holdon.
1783-ban Sir John Herschel – aki mégse volt akárki, hiszen ő fedezte fel ugyanis az Uránuszt – ragyogó fényekről ad hírt, melyeket egy fogyatkozás során észlelt- Fényessége nagyjából 4-es magnitúdójú volt.
Négy évvel később ugyancsak Herschel arról számolt be, hogy a Hold felszínén „égő faszénre” emlékeztető ragyogó tárgyakat látott.
Nevil Maskelyn tiszteletes 1784-ben jelentette a Királyi Társaságnak, hogy a „Hold sötét részén fényeket” látott.
novemberében, Herschel ismét furcsa fényekről számolt be „egymást követően”.
Javasolom, mindenki a világképe szerint értelmezze az esetket.
A cikket írta és szerkesztette: Száraz György
Engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljam a napvallás eseményeit!
Részletes eseménynaptárunkat itt találod: https://napvallas.hu/programnaptar/
Részt vehetsz programjainkon:
Istentiszteletek http://napvallas.hu/programok/tudj-meg-tobbet-az-istentiszteletekrol-es-ami-mogottuk-van/
Aurafejlesztő és Meditációs Klubok http://napvallas.hu/programok/aurafejlesztoi/
Főnix-programok http://napvallas.hu/programok/fonix-pHYPERLINK “http://napvallas.hu/programok/fonix-program/”rogram/
Egómentesítő kurzusok http://napvallas.hu/programok/egomentesito-kurzus/
Karma Oldó Napok http://napvallas.hu/programokHYPERLINK “http://napvallas.hu/programok/karma-oldo-nap/”/karma-oldo-nap/
Szer-napok (szent ünnepnapjainkon) https://www.facebook.com/napvallas/?fref=ts
Ébresztő Táborok https://napvallas.hu/programok/holisztikus-tabor/
Bel- és külföldi zarándoklatok https://www.facebook.com/napvallas/?fref=ts
Ízisz Napjai https://napvallas.hu/programok/izisz-napjai/
Csatlakozz hozzánk minden elkötelezettség nélkül!
Járd velünk együtt önmagunk felszabadításának útját, melynek segítségével egységet teremthetsz önmagadban és a környezetedben, s hozzájárulhatsz a világ rendjének helyre állításához!
Boldog napot
The post A NASA archívuma szerint 1668-ban történt az első ufóészlelés a Holdon appeared first on Boldognapot.hu.
Forrás:boldognapot.hu
Tovább a cikkre »