A lengyelországi buzimentes övezetek miatt sivalkodik az Európai Parlament

A lengyelországi buzimentes övezetek miatt sivalkodik az Európai Parlament

Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén elfogadott állásfoglalásában aggodalmát fejezte ki a lengyelországi szexuális kisebbségeket diszkrimináló, úgynevezett „LMBT-mentes” övezetek miatt.

Arra szólították fel Lengyelországot, hogy vonja vissza a „leszbikus, homoszexuális, biszexuális, transznemű és interszexuális” kisebbségek jogait támadó állásfoglalásait – közölte az MTI.

Az EP-képviselők 463 szavazattal, 107 ellenszavazat és 105 tartózkodás mellett elfogadott állásfoglalásban „aggodalmukat” fejezték ki amiatt is, hogy egyes államok, azok hivatalnokai, nemzeti és helyi önkormányzatok, politikusok egyre gyakrabban támadják az „LMBT-kisebbségekhez” tartozó embereket.

Példaként említették a család fogalmának szűkítését célzó román népszavazási kampányban elhangzott több „homofóbnak” nevezett normalitáspárti kijelentést, a magyar és szlovén „LMBT-szociális központok” elleni állítólagos támadásokat, valamint a magyar, észt, spanyol, lengyel és brit választási kampányban az „LMBT-közösséghez” tartozó emberek ellen irányuló „gyűlöletbeszédet”.

Hírdetés

A képviselők elítélték a 2019 eleje óta Délkelet-Lengyelország több tucat városában, megyéjében és térségében kijelölt úgynevezett „LMBT-mentes” területeket.

Az uniós parlament a normalitáspárti lépések elítélését és az „LMBT-jogokat” támadó, összes döntés visszavonását várja a lengyel hatóságoktól.

A képviselők emellett felkérték az Európai Bizottságot, hogy kísérje figyelemmel az uniós pénzek elköltését, ugyanis véleményük szerint emlékeztetni kell a kedvezményezetteket, hogy ezek a források nem használhatók fel „diszkriminációra”.

A képviselők elítélték továbbá, hogy egyes tagállamok hatóságai az oktatási intézményekben és az iskolákban is fellépnek az „LMBT-jogokkal” szemben. Arra emlékeztettek, hogy az iskolák dolga minden gyermek alapvető jogainak megerősítése és védelmezése. Kijelentették, hogy az uniós bizottságtól és a tagállamoktól konkrét fellépést várnak az „LMBT-közösség” tagjainak iskolai megfélemlítéséhez, bántalmazásához és elszigeteléséhez vezető „hátrányos megkülönböztetéssel” szemben.

Végezetül kiemelték, hogy ugyan a legtöbb tagállamban léteznek diszkriminációellenes jogszabályok, azokat nem hajtják végre maradéktalanul, így az „LMBT-közösségek” gyakran válnak „gyűlöletből elkövetett bűncselekmények”, „gyűlöletbeszéd” és „hátrányos megkülönböztetés” áldozataivá.


Forrás:harcunk.info
Tovább a cikkre »