Lapunk szervezésében először cserélt személyesen tapasztalatot hat egymást addig nem ismerő áldozat, akit gyerekként szexuális zaklatás ért. Schneller István-interjú. Párttá alakulás előtt a Momentum Mozgalom. Vadőrök harca Trump ellen. A gyógyszergyártók mulasztásai és az egyre erősebb baktériumok. Szombaton Magazin!
„A szőke, negyvenes évei elején járó Ági zaklatottan, könnyeivel küszködve kezd monológjába. A nő a Beszélj róla! portál történeteinek olvasása közben döbbent rá: vele is ugyanaz történt, mint sorstársaival, csak mélyen eltemette magában az eseményeket. Amikor két és fél évesen – az időpont egy későbbi terápia során derült ki – megnyílt édesanyjának, és közölte vele, hogy megerőszakolta a velük élő nagybátyja, megkapta, hogy hazudik. Abban a tudatban nőtt fel, hogy az érzéseire senki nem kíváncsi. Aztán egy alkalommal barátaival szaunázni ment, és ekkor »szakadt rá az élmény«, ahogy fogalmaz. Elájult, barátai rázták föl. Akkor kitisztult számára a kép: mikor, ki és mit tett vele.”
Ez csak egy idézet a sok izgalmas cikkünkből. Keresse a Magyar Nemzet Magazint minden hétvégén az újságárusoknál!
A közelmúltban a Debreceni Ítélőtábla hét év fegyházbüntetésre ítélte azt az apát, aki saját leánygyermekével létesített huzamosabb ideig szexuális viszonyt. A férfi ítélete nem tekinthető általánosnak ma Magyarországon, legalábbis ez derült ki a három évvel ezelőtt létrejött Beszélj róla! projekt kapcsán. A honlap elindításának az volt a célja, hogy ne csak egy-egy eset derüljön ki, hanem sikerüljön megtörni a csöndet, és legyen végre közbeszéd tárgya a gyermekkori szexuális visszaélés. A honlapon több mint háromszáz bejegyzést osztottak meg mostanáig nők és férfiak egyaránt. Lapunk találkozót szervezett – Anoni Mara segítségével, aki pár éve könyvet írt az őt érő szexuális abúzusról – egy fővárosi galériában, ahol először cserélt személyesen tapasztalatot hat egymást addig nem ismerő áldozat.
A Kopaszi-gátra tervezett és a Fővárosi Közgyűlés által támogatott toronyház ügye ugyanúgy azt bizonyítja, hogy a befektetői érdekek lenyomják a várospolitikai szempontokat, mint korábban a belvárosba épített plázáké – mondja Budapest volt főépítésze. Schneller István és több neves építész nemrég nyílt levélben tiltakozott a beruházás ellen.
Amerikában megölte első áldozatát az a baktériumtörzs, amelynek elterjedésétől világszerte rettegnek a fertőző betegségekkel foglalkozó orvosok. Ez a kórokozó ugyanis ellenáll minden ismert antibiotikumnak. Mivel az elmúlt évtizedekben felelőtlenül használtuk az antibiotikumokat, egyre több ellenálló baktériumtörzs jelenik meg. Ezek pedig biztosan sokkal több embert ölnek majd meg, mint a terroristák, a repülőgép-szerencsétlenségek és minden egyéb, amitől az emberek félni szoktak. Ez a fenyegetés valamiért mégsem izgat szinte senkit.
Sokan kétségbe vonják, hogy Donald Trumpnak volt-e bármi fogalma arról, mit jelent az Egyesült Államok elnökének lenni, de arra aztán valószínűleg végképp nem számított, hogy az ellene szerveződő ellenállás legádázabb harcosai a nemzeti parkok őrei lesznek. Bár a hatalom megpróbálja elnémítani őket, a vadőrök és a természetvédelemmel foglalkozó hivatalok alkalmazottjai valószínűtlen bátorsággal vágnak vissza.
Nemcsak intézményt vezet, maga is intézmény. Az iskolában csaknem mind a hatszáz diáknak tudja a nevét és ismeri a történetét. Miközben igazgatóhelyettesi teendőit ellátja, arra is jut ideje, hogy a gyerekekkel társasjátékot játsszon, kártyázzon, és gyógyírt keressen bajaikra. Kovács Nikoletta, a budapesti Kontyfa Középiskola, Szakiskola és Általános Iskola igazgatóhelyettese 2016-ban a Richter Aranyanyu díjának közönségdíjasa lett pedagógus kategóriában. A díjat, amelyet Rácz Zsuzsa író, a Terézanyu-könyvek szerzője és a Richter Gedeon Nyrt. alapított 2011-ben, az oktatásban, egészségügyben és szociális szférában dolgozó nőknek ítélik oda.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »