A Parallels Desktop messze a leghatékonyabb eszköz, amit korábban Window, Linux vagy Mac számítógépeken használhattunk, ma már csak az utóbbin tehetjük.
Gyors, zökkenőmentes munkafolyamatokat tesz lehetővé a rendszerek között. A legújabb kiadás többe kerül, mint valaha, de sok esetben nem találunk alkalmasabb megoldást az alkalmazások futtatására, amelyek Mac gépeken nem mindig működnek.
Miért a Parallels Desktop?
A Szoftver.hu alkalmazásai sok mindenre lehetőséget adnak, de még több dolog elérhető a Parallels Desktopnak köszönhetően. A virtuális gépek platformjai, mind ez a rendszer, teljes mértékben átalakították az alkalmazások fejlesztésének és tesztelésének világát. A modern technológia világában a szakemberek virtuális térben dolgoznak szinte mindenen, olyan rendszert keresnek, ahol gyorsan hozhatnak létre virtuális rendszereket. Ehhez gyakran alkalmaznak virtuális gépeket, valamint Kubernetes klasztereket, amivel még egyszerűbbé válik a folyamat.
A Standard verzió támogatja a 8 GB RAM-mal és négy virtuális CPU-val rendelkező virtuális gépeket. A Pro verziók ezzel szemben 128 GB RAM-ra és 32 CPU-ra lettek növelve. Aki intenzíven használná, mert például grafikusként dolgozik, esetleg matematikai szoftvereket használ, annak mindenképpen utóbbira lesz szüksége. Létezik belőle Business verzió is, de ez és a Pro is tartalmaz egy kioszkszerű visszaállítási módot, amely megkönnyíti a rendszer futtatását, amely nem menti el a változtatásokat, amikor leáll a gép.
Mit kell még tudni róla?
Minden verzió támogatja a pillanatkép funkciót. Ez lehetővé teszi a manuális visszaállítást egy korábbi verzióra, de a Rollback Model igen hasznos vállalati és oktatási környezetben is. Aki korábban használta már a Parallels Desktopot, az úgy emlékezhet rá, mint egy kevésbé stabil és kevésbé vállalatbarát rendszerre. A mostani verziója azonban sokkal megbízhatóbb és jóval gyorsabban fut, mint az amúgy nem túl lassú elődje.
Milyen platformokat és rendszereket támogat a Parallels Desktop?
Fontos tudni, hogy csak macOS rendszeren érhető el. Egykor még telepíthető volt Windows és Linux gépekre, de mivel sok hasonló termék van azokra az eszközökre, így a Parallels Desktop esetében átálltak az Apple rendszerére. Hacsak nem fejlesztő valaki, aki virtuális rendszereket használ több platformon történő fejlesztéshez és teszteléshez, akkor ez nem jelenthet gondot.
Ez lehetővé teszi a Mac-en a Windows 11 ARM-alapú verziójának futtatását, amelyet a legtöbb felhasználó használni szeretne. A fejlesztők és más felhasználók a Linuxot vagy a macOS más verzióját is használhatják általa. A Parallels menüje lehetőséget ad arra, hogy ezeket letöltsük és telepítsük.
A Parralels szolgáltatáson kersztüli a macOS virtuális gépek legjobb eredményének eléréséhez a macOS Sequoiát kell futtatni, majd hagyni, hogy a rendszer letöltsön egy virtuális gépet. Csak így tudunk utána bejelentkezni az Apple-fiókunkba.
(x)
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »