A kormányinfón kiderült: mintegy 800 illedelmesen kopogtatót őrizgetünk az országban

A kormányinfón kiderült: mintegy 800 illedelmesen kopogtatót őrizgetünk az országban

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányinfón a tranzitzónát érintő határozatról szólva elmondta: egy európai uniós döntést hajtottak végre, ami az Emberi Jogok Európai Bírósága döntésének ellentmond. Meg kellett szüntetni a tranzitzónákat, amelyeknél értékelése szerint jobb, humánusabb az európai érdekeket is védő megoldás nincs. A nem európai uniós környező tagállamokban a fővárosokban a nagykövetségeken lehet ezentúl benyújtani a menedékre vonatkozó kérelmeket – erősítette meg.

Kitért arra is: a jövőbeni német elnökség alatt egy másik vita ki fog nyílni az elosztással összefüggésben. A visegrádi országok álláspontja egyértelmű: ebben – migránsok átvételével – részt venni nem fognak – rögzítette. Úgy látta: a nyilatkozatok többsége ezt inkább tiszteletben tartja, és rugalmas szolidaritást vár. Lehetőségként említette még a hot-spotokat, azaz az unió területén kívül a migrációs útvonalakon kihelyezett központok létrehozását a menekültügyi kérelmek elbírálására. Jelezte: a genfi előírásokon és a humanitárius szabályokon túlmenő szabályokat nem lehet Magyarországra kényszeríteni.

Hírdetés

Közölte azt is: mintegy 800 "menekült" van az ország területén, akik megkapták a menekültstátuszt. További felvetésre elmondta: hazánk képes megvédeni külső határait, de miután Európa határait is védik, indokolt lenne az unió hozzájárulása.

Az Európai Bíróság civiltörvénnyel kapcsolatos csütörtökön reggel megjelent ítéletéről Gulyás Gergely azt mondta: az Európai Bíróság ítéleteit eddig is tiszteletben tartották. Ugyanakkor jelezte: az ítéletet át kell tanulmányozni, ezért a következő kormányinfóra ígért részletes jogi választ. Megjegyezte, a korábbi főtanácsnoki vélemény a fontos ügyekben a magyar államnak adott igazat, és az alkalmazott intézkedést tartotta csak jogsértőnek.

A gyöngyöspatai szegregációs bizniszt megakadályozó törvényjavaslatról elmondta: a kártérítésre vonatkozó jogerős ítélettel nem tudnak mit tenni, azt végre kell hajtani. A jövőben, ha hasonló eset történik – ha személyiségi jogsértést követ el az iskola vagy a fenntartó – oktatásban kell a kártérítést megállapítani. Győztesei nincsenek a történetnek, csak vesztesei, még ha látszólag a pernyertesség a másik oldalon áll – mondta.

(MTI nyomán)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »