A katonai eskü a legszentebb fogadalom

A katonai eskü a legszentebb fogadalom

Pár perccel ezelőtt mondták el a legfontosabb mondatot: hazánkat az életük árán is megvédik. Ez a legszentebb kötelezettség és a legszentebb fogadalom, ami csak létezik – mondta a Honvéd Vezérkar főnöke csütörtökön, a Veszprém vármegyei Várpalotán rendezett ünnepélyes katonai eskütételt követően.

„Ez a legszentebb kötelezettség és a legszentebb fogadalom, ami csak létezik” – fogalmazott.

Kiemelte: az ünnepélyes eskütétel mérföldkő az ember életében, meghatározza a további jövőt.

Hozzátette, a felesküdött katonák hallgattak „a haza hívó szavára”: tartalékos katonaként, szerződés katonaként vagy akár egyetemista előfelvételizőként vállalták, felkészülnek arra, hogy megvédjék a hazát.

A vezérkari főnök szerint túl vannak az első lépéseken: civilként érkeztek, ma pedig már katonák, akik a legújabb technikával, felszereléssel, kiképzési szisztémával arra készülnek, ha kell, megvédik Magyarországot.

Köszönetét fejezte ki, amiért a fiatalok a katonai szolgálatot választották, e nemes hivatást, amellyel jelezték, hogy a hazájuk a legfontosabb, benne a nyelvvel, a kultúrával, hozzátartozóikkal, családjukkal.

Hírdetés

Várpalotával kapcsolatban megjegyezte: fejlődik az ott lévő katonai alakulat, fejlesztik a gyakorlóteret, és megjelent a védelmi ipar a Rheinmetall lőszergyárral.

„Minden arra mutat, hogy Magyarország a NATO és az EU kötelezettségeit komolyan véve egy olyan nemzeti hadsereget épít, amely képes a magyar emberek biztonságának szavatolására” – fogalmazott a vezérkari főnök.

Kitért arra is, hogy az újdonsült katonák példák lettek környezetük, barátaik és az egész ország számára.

Katonai eskütétel Várpalotán

Katonák díszmenete az eskütételük alkalmából tartott várpalotai ünnepségen 2024. december 19-én. MTI/Vasvári Tamás

Az ünnepségen 159-en tettek esküt, miután októberi bevonulásuk után elvégezték a katonai alapfelkészítési program 10 hetes képzését Kecskeméten, Tatán és Várpalotán.

Mintegy ötödük marad tartalékos állományban, a nagy többségük szerződéses jogviszonyban folytatja katonai pályafutását. Utóbbiak a debreceni Bocskai István 11. páncélozott hajdúdandár, a tatai Klapka György 1. páncélosdandár, a hódmezővásárhelyi Kinizsi Pál 30. páncélozott gyalogdandár, illetve a kaposvári Lahner György 2. ellátóezred állományába kerülnek.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »