A gyalogos- és kerékpáros híd építésének még vannak akadályai, de ha elkészül, több tízezer ember számára jelenthet egyszerűbb útvonalat a kikapcsolódási lehetőségekhez az Óbudai-szigeten.
„Az Óbudai-sziget Budapest egyik csodája. Ezt a csodát szeretnénk minél több budapesti számára hozzáférhetővé tenni és az értékeit megőrizni” – mondja Karácsony Gergely főpolgármester Facebookon közzétett videójában, melyben részletezi, hogy a sziget északi részén található galériaerdőt természetvédelmi területté nyilvánították, valamint felújították a szigeten lévő csúszdákat.
A főpolgármester beszámol róla, hogy a tervek között szerepel egy új gyaloghíd építése is, amivel könnyebben elérhetővé válna a sziget gyalogosan és kerékpárral. Karácsony Gergely elmondta, erről már megállapodtak az Óbudai Gázgyár egykori területén zajló ingatlanberuházás fejlesztőjével.
Azonban a terv megvalósításához szükség van az erdős terület tulajdonosának, egy közalapítványnak a beleegyezéséhez is.
Az enbudapestem.hu azt írja, a Waterfront City ingatlanegyüttes legkorábbi tervein is számolt már egy, a későbbi beköltözőknek vonzó gyalogos híddal. A fővárosi honlap szerint az Óbudai-sziget azon a részén, ahova a híd vezet, kulturális-rekreációs negyed létesítése van tervben, melynek pontos részletei még nem ismertek.
Hozzáteszik, a Duna megközelítése az új lakónegyedtől vagy a mögötte húzódó lakótelepről jelenleg gyakorlatilag lehetetlen és felesleges, hiszen ez a rész nem kínál természetközeli élményeket vagy szolgáltatásokat, a szigetre átjutás pedig nagy kihívás, csak a K-híd felé kerülve lehetséges.
Később azonban, ha a fizikai és a jogi környezet is engedi, az Óbudai-szigetnek az a része, ahova a híd érkezik, nagyjából a K-híd és a H-híd közötti terület, vonzó célponttá válhat a látogatók számára.
Így a tervezett híd nem csak az új lakónegyed, hanem a környéken található lakótelep 35 ezer fős lakosságát is ki tudja szolgálni. Ehhez viszont az Óbudai-sziget rendezése és a híd megépítése mellett meg kell teremteni a lakótelepet és az új lakónegyedet elválasztó Folyamőr utca és a tervezett hídfő közötti gyalogos eljutás lehetőségét is.
A Fővárosi Közgyűlés nemrég arra adta áldását, hogy elinduljon a projekthez kapcsolódó összes településrendezési eszköz módosítása és az ehhez kapcsolódó tervezési folyamat, ezután készülhetnek el a végleges tervek, lehetnek engedélyek és végleges költségvetés.
A beruházás legalább 2 év még, vagyis a híd építése 2027 előtt nem kezdődik meg, de ha elkészül, ez lesz az Óbudai-sziget ötödik hídja.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »