A Bethlenfalvyak visszakapták hunfalvi birtokaikat

A Bethlenfalvyak visszakapták hunfalvi birtokaikat

Bethlenfaly Ernő unokája visszaszerezte a Tátra alatti birtokait – írta ma a hnonline portál. Mint fogalmaznak, az unoka, Peter von Bethlenfalvy több éves küzdelem után kapta vissza annak a kiterjedt vagyonnak egy részét, amelyet nagyapja, Bethlenfalvy Ernő Hunfalván (Késmárki járás) birtokolt.

A Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet honlapján fellelhető információk szerint a nagyapa, Bethlenfalvy Ernő 1881-ben, Késmárkon született. Közgazdászként és természetkedvelőként élete jelentős részét hunfalvai birtokán töltötte, melyet 1945-ben magyar származása miatt államosítottak.

Közreműködött az 1935-ben megjelent Naša zverina (Vadállataink) szlovák enciklopédia szerkesztésében is. Régészeti kutatásokkal is foglalkozott, gyűjteményét és a könyvtárában található, a témával kapcsolatos köteteket 1925-ben a poprádi Kárpáti Múzeumnak ajándékozta. Közgazdászként elsősorban a mezőgazdaság kérdéseivel foglalkozott. Értékes a Szepes vármegye mezőgazdasági helyzete címmel 1912-ben publikált tanulmánya – olvasható az intézet honlapján.

Hírdetés

A birtokokat visszaperlő Peter von Bethlenfalvy (Bethlenfalvy Ernő unokája), korábban vezető pozíciókat töltött be a Nemzetközi Migrációs Szervezetben (IOM) Brüsszelben, Rómában és Bécsben – a migrációért és az emberi jogok biztosításáért felelős európai és nemzetközi szervezetek vezető személyiségeként.

Sokat tett annak érdekében, hogy az Európai Unió és a nemzetközi álláspontok közeledjenek egymáshoz olyan kérdésekben, mint a gazdasági migráció, a szervezett bűnözés és az emberkereskedelem, a demokratizálódás, a választójog kiterjesztése, valamint a humanitárius és sürgősségi segély. Tanácsot adott és szorosan együttműködött számos EU-elnökséggel és európai bizottsággal, valamint az európai parlamenti képviselőkkel prioritásaik megvalósításában. Tapasztalata és elkötelezettsége számos szakpolitikai fejlesztéshez vezetett a fenti területeken Európában, és megerősítette az együttműködést a kormányok, a nemzetközi szervezetek, a civil társadalmak és a régiók között – olvasható róla az Európai és Nemzetközi Politikai Akcióközpont (CEIPA) oldalán, mely szervezet alapítója.

(SzE/Felvidék.ma/hnonline.sk/SzMMI/ceipa.eu.)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »