A független országgyűlési képviselő írásbeli kérdést intézett az ügyben Pintér Sándorhoz és Trócsányi Lászlóhoz.
Az MNO információi szerint Kész Zoltán független országgyűlési képviselőt sem engedték be vasárnap az október 23-i megemlékezésre a Kossuth térre.
Megkerestük az ügyben a képviselőt, aki elmondása szerint délelőtt 11 óra körül sétált a tér környékén a gyermekével. „Csak be akartunk sétálni a Kossuth térre” – mondta Kész Zoltán, azonban feltartóztatták őket a legtöbb fideszes rendezvény biztosításáért felelős Valton Security biztonsági őrei. Amikor ennek okát tudakolta, a biztonsági őrök főnöke azt mondta Kész Zoltánnak, hogy senki sem mehet be a térre.
„Kérdeztem, hogy esetleg műveleti területről van-e szó, s mondtam, hogy országgyűlési képviselői igazolvánnyal szeretnék bejutni. Mondta, hogy ne is erőlködjek”
– mesélte az MNO-nak Kész Zoltán, aki nem akart balhéba keveredni a gyermekével az oldalán, ezért inkább úgy döntött, írásbeli kérdést nyújt be az ügyben. Pintér Sándor belügyminiszternek és Trócsányi László igazságügy-miniszternek is ugyanazokat a kérdéseket tette fel. Kész állítása szerint a Kossuth tér 23-a délelőtti lezárása nemcsak az ideiglenes színpad építési területére, hanem a nézőtérre is vonatkozott. Arra volt kíváncsi, hogy a lezárás jogszerű volt-e?
„Megfelelt-e a törvényeknek, hogy a térre a személyazonosságát igazoló országgyűlési képviselőt sem engedtek be, vagy a kritikus hangoktól tartó hatalom túlkapásának lehettünk tanúi? Jogszerű-e, hogy egy őrző-védő vállalkozás korlátozza az állampolgárok – szűkebb értelemben véve –, az országgyűlési képviselők mozgását?” – áll Kész írásbeli kérdésében, amelyekre november 11-e délután kettő óráig kell választ adnia Pintér Sándornak és Trócsányi Lászlónak.
Perel a fütyülésből kizárt Juhász
Beperli a Miniszterelnökséget Juhász Péter, az Együtt alelnöke, mert nem engedték be a október 23-ai Kossuth téri megemlékezésre, ahol Orbán Viktor kormányfő mondott ünnepi beszédet (noha az ünnepséget nem a Miniszterelnökség, hanem a Miniszterelnöki Kabinetiroda szervezte). Juhász persze nem meghallgatni akarta a miniszterelnököt, hanem kifütyülni, ahogy többen is megtették, és részt vettek az általa meghirdetett ellenzéki akcióban.
A vasárnapi ünnepen nem sikerült balhé nélkül emlékezni – sem tiltakozni –, például megütötték Ungváry Krisztián történészt, aki szintén a sípoló-fütyülő tömeg tagja volt a megemlékezés alatt. A téren számos más atrocitás is történt. Ungváry később lapunknak is nyilatkozott.
Október 23-ai beszámolónkat ide kattintva olvashatja.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »