Nagy Ervin megható üzenettel búcsúzik Szilágyi Tibortól

Nagy Ervin megható üzenettel búcsúzik Szilágyi Tibortól

Szilágyi Tibor egyike volt azoknak a megkerülhetetlen, monumentális pilléreknek, akikre a szakmánk, a színházunk és a mozgóképes kultúránk épült – írta a kultúráért felelős államtitkár pénteken a Facebook-oldalán.

Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész és rendező életének 83. évében hunyt el családja körében július 2-án.

Hírdetés

„Elment egy óriás” – hangsúlyozta bejegyzésében Nagy Ervin, hozzátéve, hogy Szilágyi Tibor „mély orgánuma és intellektuális ereje azonnal uralta a színpadot”.

Generációk nőttek fel filmjeit és előadásait nézve – emlékeztetett az államtitkár, aki kitért Szilágyi Tibor szinkronszerepeire is: mint írta, „Hollywood legnagyobbjai, köztük Walter Matthau és Jean Reno is az ő hangján szólaltak meg”.

„Hiányozni fogsz a magyar művészeti életből. Isten veled, Kolléga Úr!” – zárta sorait Nagy Ervin.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »