2025-ben emlékeztünk meg arról, hogy 200 éve, 1825. július 26-án Balatonfüreden rendezték meg az első Anna-bált Szentgyörgyi Horváth Fülöp János (1777–1841) lánya, Krisztina tiszteletére. Az apa királyi kamarás volt, felesége Latinovits Anna (1783–1862) hat gyermeket szült neki, öt fiút és Krisztinát (1805–1827), aki 1826. május 16-án lett a későbbi aradi vértanú, Kiss Ernő (1799–1849) felesége. Ők azon az emlékezetes füredi Anna-bálon ismerkedtek meg. Sajnos ez a házasság csupán egy évig tartott, mivel Krisztina 22 évesen elhunyt.
Hírdetés
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »


