26 százalékkal csökkent az illegális határátlépések száma az EU-ban

26 százalékkal csökkent az illegális határátlépések száma az EU-ban

Az Európai Unió külső határain regisztrált illegális belépések száma egy év alatt 26 százalékkal esett vissza – közölte az Európai Határ- és Parti Őrség (Frontex). A jelentés szerint 2025-ben mintegy 178 ezer migráns lépett be jogellenesen az EU területére, ami 2021 óta a legalacsonyabb adat.

A fejleményt a Frontex jelentősnek nevezte, ugyanakkor hangsúlyozta: a külső határok helyzete továbbra is törékeny. Hans Leijtens, az ügynökség igazgatója szerint a trend kedvező, de a kockázatok nem tűntek el. A javulást részben az EU-n kívüli országokkal – így Bosznia-Hercegovinával – folytatott szoros együttműködésnek tulajdonítják.

A legnagyobb visszaesés a nyugat-afrikai útvonalon, a nyugat-balkáni térségben és a belarusz határszakaszon történt. Ugyanakkor továbbra is a középső mediterrán útvonal a legforgalmasabb: a migránsok közel harmada Líbiából Olaszország felé próbálkozik.

Hírdetés

A legtöbben Bangladesből, Egyiptomból és Afganisztánból érkeznek – számolt be a DPA.

Körkép.sk

Nyitókép forrása: SITA


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »