Az Izrael-ellenes aktivisták „Globális ellenállás flottillája” az erős szél miatt kénytelen volt visszatérni a kikötőbe, az újbóli indulás időpontja egyelőre bizonytalan. Közben Izrael radikális jobboldali nemzetbiztonsági minisztere börtönnel fenyegette meg az aktivistákat.
A „Globális ellenállás flottilla” célja egy „humanitárius folyosó” létrehozása lett volna Gázában, annak ellenére, hogy Izrael már biztosít humanitárius segítséget az övezetben, és felajánlotta, hogy minden további segélyt megfelelő ellenőrzés után kikötőin keresztül szállít. Szeptember 4-én további hajók csatlakoztak volna Tunéziából és más mediterrán kikötőkből.
A szervezők szerint a flotta – fedélzetén többek között Greta Thunberg svéd klímaaktivistával és Ada Colau-val, Barcelona korábbi polgármesterével – a Spanyolországba való visszatérés mellett döntöttek, hogy „a biztonságot helyezzék előtérbe”, hozzátéve, hogy a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt a kisebb hajók némelyike veszélybe kerülhetett volna. Egyelőre nem világos, hogy a tengeri konvoj mikor indulhat újra Barcelonából.
Euronews
Nyitókép: SITA
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »


