A pénzügyminiszter szerint a tranzakciós adó működik és fontos része a konszolidációnak

A pénzügyminiszter szerint a tranzakciós adó működik és fontos része a konszolidációnak

A tranzakciós adó fontos része a konszolidációnak. Dacára az ellenzéki bírálatoknak, az adó működik és csupán „populista módon felfújják a hatásait” – reagált a közösségi hálón Ladislav Kamenický (Smer-SD) pénzügyminiszter az ellenzéki bírálatokra, melyekhez Andrej Danko, az SNS elnöke is csatlakozott a napokban.

Felszólította a kormánypártokat, ne segítsenek az ellenzéknek szétverni a kormányt.

„A konszolidáció megtorpedózása az ellenzék malmára hajtja a vizet, és gazdasági szempontból felelőtlenség. Nem akarjuk, hogy a progresszívek kormányozzanak. Lépjünk fel velük szemben közösen, és főleg szakmailag megalapozottan”

– közölte Kamenický.

Szerinte az SNS elnöke is jól tudja, milyen gazdasági helyzetet örökölt a kormány.

„Nemcsak a kormánykoalíció, hanem az ellenzék szerint is szükség van konszolidációra. A tranzakciós adó a 2,8 milliárd eurós második konszolidációs csomag része, Andrej Danko is részt vett a róla szóló tárgyalásokon és megszavazta a parlamentben”

– hangsúlyozta a miniszter. Hozzátette, az adó 700 millió eurót jelent az államkasszának, amit nehéz lenne máshonnan pótolni.

Hírdetés

Kamenický szerint szóba jöhetne például a 26%-os áfa bevezetése, vagy a 13 százalékpontos jövedelemadó, amit senki se szeretne.

„Épp ellenkezőleg, a konszolidációs intézkedéseknek és a tranzakciós adónak köszönhetően csökkentettük minden élelmiszer áfáját, a gyógyszerekét, az egészségügyi segédeszközökét, a könyvekét és újságokét, az éttermi szolgáltatásokét és a szállodaiparét”

– szögezte le a miniszter.

Kihangsúlyozta, hogy a 0,4%-os, átutalásonként maximum 40 eurós tranzakciós adó nem dönti romba a vállalkozásokat.

„Szemben Magyarországgal, ahol ezt az adót az átlagember is fizeti, nálunk nem vonatkozik a nyugdíjasokra, a települési és megyei önkormányzatokra, sem a kártyás fizetésre”

– hangsúlyozta Kamenický.

„A 2024-es és 2025-ös konszolidáció 4,8 milliárd euró. 2026-ban további konszolidáció vár ránk. Azért tesszük, hogy Szlovákia nem menjen csődbe, ne kerüljön a hitelezők kezébe, ahogy az Görögországgal történt” – mondta, hozzátéve, hogy a kormány sikerrel hajtja végre a konszolidációt.

TASR/Felvidék.ma


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »