Kigyulladt egy ház Dunatőkésen, hatalmas kár keletkezett Kulcsár Péter2025. 03. 06., cs – 10:05
Szerdán délután lángra kapott egy házhoz épített, fából készült hajlék Dunatőkésen.
Először csak a fából épült szerkezet égett, a lángok azonban viszonylag gyorsan a házra is átterjedtek. „Kollégáink kiérkezésekor a ház ablakai a sugárzó hő hatására betörtek, így a tűz a szobákban is megjelent. Egy, az épület előtt parkoló gépkocsiban szintén komoly kár keletkezett” – tájékoztatott közösségi oldalán a Nagyszombati Kerületi Tűzoltó- és Mentőszolgálat (HaZZ).
Az oltási munkálatok során a tűzoltók magas nyomású sugárcsövet vetettek be. „Ezután megkezdték a tetőszerkezet egyes részeinek bontását. A tetőn lévő réseken keresztül végzett hőkamerás vizsgálatok során nem észleltek megemelkedett hőmérsékletű területeket” – áll a HaZZ közleményében.
Az előzetes becslések szerint a házban és az autóban összesen 50 ezer eurós anyagi kár keletkezett. Hogy pontosan mi okozhatta a tüzet, egyelőre nem tudják, a vizsgálatok még zajlanak.
Az égő házhoz a dunaszerdahelyi hivatásos tűzoltókon kívül a dunatőkési, a tallósi, a vásárúti és a pozsonyeperjesi önkéntesek szálltak ki.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


