Veszélybe kerülhet a mobiltelefon, de kivédhető a baj

Veszélybe kerülhet a mobiltelefon, de kivédhető a baj

Hasznos tanácsokat javasol a mobilozáshoz a téli szezonban kirándulóknak, síelőknek a Yettel, az akkumulátor, a roamingdíjak és az extrém hideggel kapcsolatban.

A Yettel tapasztalata szerint decemberhez képest januárban megugrik, és áprilisig növekszik a roamingforgalom a legkedveltebb sícélpont országokban. Az utazási előkészületek mellett nem árt a mobilunkat is felkészíteni.

Roaming-díjzónák, spórolás az adatkerettel

Külföldi utazás előtt mindig ellenőrizzük, milyen roaming-díjzónában van az adott ország, és mennyi roaminghívást vagy adatot tartalmaz az előfizetésünk. Az EU-ban és az 1-es díjzóna országaiban általában a magyarországi tarifának megfelelő feltételekkel használhatjuk a telefonunkat, de például Svájc és Szerbia is a 2-es díjzónába tartoznak, ahova érdemes már előre a kedvezőbb árazású netezést biztosító adatjeggyel készülni.

Hírdetés

A Yettel szakembereinek javaslata szerint roaming-adatkeret tudatos használatához már indulás előtt érdemes letölteni az offline térképeket vagy a sípálya bérletet. Több alkalmazással, adat használat nélkül tájékozódhatunk az időjárás-jelzéstől kezdve a pályaállapotig mindenről kaphatunk információt, vagy rögzíthetjük a megtett távot, szintkülönbséget és sebességet. Ezeket is érdemes előre telepíteni a telefonra, így akkor sem lesz probléma, ha épp nincs hálózat vagy minimalizálnánk a külföldi adatforgalmat. Ha határ közeli területre utazunk – például Ausztriába egy svájci határhoz közeli sípályára –, érdemes a telefon hálózatválasztását „automata” helyett „kézi” üzemmódra állítani, mert ezzel elkerülhetjük, hogy a készülék egy másik ország, drágább díjzóna hálózatára csatlakozzon.

Ha csak a legfontosabbra szeretnénk felhasználni roaming-keretünket, akkor érdemes kikapcsolni az alkalmazások automatikus, mobilhálózaton történő frissítését, mivel ezek nagy adatforgalmat generálhatnak, és állítsuk be, hogy a fotók vagy videók feltöltése csak WiFi hálózaton történjen. A véletlen adatforgalmazás elkerülése érdekében ki is kapcsolhatjuk az adatroamingot vagy a teljes mobil adatforgalmat.

Hidegből a melegbe – óvatosan a Hüttékben!

Az alacsony hőmérséklet miatt gyorsabban lemerülhet a telefon akkumulátora, ezért offline módban használjuk az appokat, ezzel is növelve az akkumulátor napi élettartamát. A síkesztyűk többsége nem alkalmas az érintőképernyő kezelésére, ezért érdemes érintőképernyő-kompatibilis kesztyűt választani és ha nem vízálló a készülék, vízálló tokkal és képernyővédővel kell ellátni. Ahogy a téli sportokra célszerű utas- és balesetbiztosítást kötni, ugyanígy köthetünk biztosítást a mobilunkra is, mert a telefon sérülésének a kockázata is megnő.

Ha tartós hideg után hirtelen melegbe kerül egy készülék, akkor a telefon burkolatán és belsejében párakicsapódás történhet, ami károsíthatja a készülék elektromos alkatrészeit. Hirtelen hőmérséklet-változáskor inkább hagyjuk a telefont néhány percig fokozatosan átmelegedni, mielőtt bekapcsolnánk. Ha egy készülék beázott, azt a lehető leghamarabb száraz helyre kell tenni, lehetőleg állítva. Fontos még, hogy nedves környezetben ne töltsük a telefont, mivel ez zárlatot okozhat.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »