Gyulay Zsolt: eredményekben és szervezésben is sikeres évet zárt a magyar sport

Gyulay Zsolt: eredményekben és szervezésben is sikeres évet zárt a magyar sport

A MOB Prima Primissima-díjjal jutalmazott elnöke szerint büszkék lehetünk a magyar sportolók olimpiai sikereire. Gyulay Zsolt az InfoRádióban elmondta: minden támogatást meg kell becsülni, de sokszor bebizonyosodott már, hogy a pénz sem garancia a sikerekre, és éppen emiatt érdekes és gyakran kiszámíthatatlan a sport.

A sport kategóriában Gyulay Zsolt kétszeres olimpiai bajnok kajakos, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke kapta idén a Prima Primissima-díjat két Prima-díjas úszót, Gyarmati Andreát és Gyurta Dánielt megelőzve. Gyulay Zsolt az InfoRádiónak adott interjúban nemcsak az elismerésről beszélt, hanem értékelte a magyar sport 2024-es évét is.

Mint fogalmazott, azért nagy megtiszteltetés, hogy neki ítélték a Prima Primissima-díjat, mert ez az elismerés nemcsak a sportteljesítménynek szól, hanem a hatvan év alatt végzett valamennyi fontosabb tevékenységének, munkájának is. Bevallotta, hogy egy kicsit megilletődötten ment fel a színpadra átvenni a díjat, de nagy boldogságot érzett közben. „Azért ha adódik egy-egy verseny, akkor illik megnyerni, ha már elindultam rajta. Természetesen gratuláltam Gyarmati Andreának és Gyurta Dánielnek, mert mindketten nagyon szép pályát tudhatnak maguk mögött mind a sportban, mind a civil életben” – tette hozzá a MOB elnöke.

Gyulay Zsolt visszatekintve a 2024-es évre azt mondta, rendezőként is helyt kellett állni, hiszen az olimpiai felkészülés, valamint más sportágak kvalifikációs versenyeinek közepette Sanghaj után júniusban Budapest volt a másik házigazdája az utcai sportok olimpiai selejtezőjének, amely a visszajelzések alapján nagy sikert aratott mind a résztvevők, mind a kilátogató nézők körében. A MOB elnöke úgy véli, a magyar sportolók eredményes olimpiát zártak Párizsban, így összességében elmondható, hogy

eredményekben és szervezésben is jól vizsgázott a magyar sport idén.

Hírdetés

A magyarok 6 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzérmet nyertek a francia fővárosban, az éremtáblázaton pedig a 14. helyen végzett Magyarország. A megszerzett érmek számát tekintve Ázsia és Amerika alaposan elhúzott Európától, és ez a tendencia már több olimpia óta megfigyelhető. Gyulay Zsolt szerint erre nincs recept, ez a probléma egy egész kontinenst érint, önmagában csak a MOB nem tud változásokat elérni.

Mint mondta, magyar szempontból sem lehet csak abban bízni, hogy négy év múlva, Los Angelesben is látunk majd olyan csodát, mint amit Márton Viviana tekvondós ért el Párizsban, hanem komplexen kell megvizsgálni a lehetőségeket, illetve megfejteni az európaiak lemaradásának okát. Ugyanakkor egyértelműsítette, hogy a MOB-nak az a feladata és hatásköre, hogy minden érintett magyar sportoló számára biztosítsa a felkészülési lehetőségeket, a kompetenciák csak erre terjednek ki.

Gyulay Zsolt elmondta: a szakmai koncepció összeállítása és az anyagi források előteremtése politikai feladat, a MOB pedig továbbra is támogatja a sportállamtitkárság stratégiáját és elképzeléseit. Mint fogalmazott, „sokszor a pénz sem elég, a pénz sem garancia”. Úgy véli,

attól, hogy 100 millió forinttal több támogatást kap egy sportág, még nem biztos, hogy több aranyérem születik, „ez nem így működik”, és éppen emiatt érdekes és gyakran kiszámíthatatlan a sport.

„Az idei olimpián is rengetegszer volt olyan szituáció, amikor azt gondolhattuk, hogy akár tíz aranyérmünk is lehet, de volt olyan időszak is, amikor sokan körbenéztünk, és egymástól kérdezgettük, hogy akkor most ki fog itt nyerni. Aki sportolt már valaha vagy közel áll a sporthoz, pontosan tudja, hogy ezt nem lehet méricskélni, nem lehet ennyire pontosan kiszámítani” – jegyezte meg a kétszeres olimpiai bajnok.

A Magyar Olimpiai Bizottság jövőre ünnepli alapításának 130. évfordulóját, és már idén nagy változások léptek életbe a szervezetnél, hiszen önálló, saját tulajdonú épületbe költözött. Gyulay Zsolt szerint méltó környezetbe került a MOB, a körülmények, feltételek kiválóak, immár nem egy szimpla irodaházban fogadhatják a vendégeket, hanem egy modern, minden fontos igényt kielégítő komplexumban. „Ez nem egy tucatmegoldás, és sokat is tudunk spórolni. Fantasztikus helyet kapott a Magyar Olimpiai Bizottság a Testnevelési Egyetem épületében, egyelőre nagyon jók a tapasztalataink” – zárta gondolatait a MOB elnöke.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »