Sepsiszentgyörgyön a Krisztus Király-templom búcsúján, az egyházi év utolsó vasárnapján, november 24-én az egyházközség tagjaival együtt ünnepeltek egyházi és világi elöljárók, valamint a város minden részéből érkező hívek. Kovács Gergely érsek a búcsúi szentmise előtt megáldotta és felszentelte az új plébániaközpontot.
A templombúcsúra készülve a Krisztus Király-plébánián háromnapos lelkigyakorlatot szerveztek, Szőcs Csaba szászfenesi plébános közreműködésével.
November 24-én, a búcsúünnep kezdetén a résztvevők a templom udvarán gyülekeztek, ahol Takó István plébános köszöntötte az egybegyűlteket, és ismertette a plébánia építésének történetét. Felelevenítette elődje, Dávid György plébános kezdeményezését, aki az épület megálmodóival, kivitelezőivel és elkötelezett támogatóival együtt 2018. március 11-én, a plébániaközpont alapkőletételekor egy időkapszulát helyezett el.
„Az épületegyüttesben a múltunk előtt tisztelgünk a felső-háromszéki és kovászna-brassói főesperességek gyűjtőlevéltára és egy közel 5000 régi könyvet számláló gyűjtőkönyvtár igényes összegyűjtésével és rendszerezésével – mondta a plébános. – Helyet kapott benne az életünk hivatali terheit hordozó főesperesi adminisztráció irodája, a reményeink szerint nemcsak a Krisztus Király-plébánia közösségi és kulturális életét szolgáló nagyterem, valamint a lelkipásztorok visszavonulását és imádságát, pihenését szolgáló lakások.”
Takó István köszönetet mondott Sepsiszentgyörgy Városi Tanácsának, Kovászna Megye tanácsa elöljáróinak a felépítéshez szükséges összegek folyósításáért, Hajdú János főesperesnek és a híveknek, támogatóknak áldozataikért.
„Hálát adunk a Jóistennek, hogy áldásával kísérte mindazok munkáját, akik bármi keveset is hozzátettek, ideszentelték erejüket, idejüket, pénzüket, vagy imádságukban hordozták az építkezést, és kérjük segítségét, hogy az ő nagyobb dicsőségére tudjuk használatba venni.”
Tamás Sándor, a Kovászna Megyei Tanács elnöke köszöntőjében úgy fogalmazott: „Az új plébániaközpont nem csupán téglából és betonból épült, a szeretet, a szorgalom, az összefogás és a jövő iránti elkötelezettség élteti.”
Az új plébániaépület megáldását követően bemutatott búcsúi szentmisén homíliájában Kovács Gergely érsek többek között a király, királyság azon jelentéséről elmélkedett, amely a hatalomhoz köthető.
Korunkat erőteljesen jellemzi a tekintély elleni lázadás. Egyéni szabadságunkra hivatkozva egyre inkább nehezünkre esik az engedelmesség. Pedig a közösségek javát, méltóságát nem lehet biztosítani, hogy minden hatalmat megszüntetünk. Épp ellenkezőleg,
– emelte ki a főpásztor. – Mindannyian úgy gondoljuk, hogy igazunk van, pedig az igazságnak nem vagyunk a birtokosai. Az igazságosság királya Jézus Krisztus.
„A földön minden hatalom, tekintély, az uralkodás bármilyen formája és annak gyakorlása ehhez az egyetlen tekintélyhez, igazságossághoz, igazsághoz igazodik, és kell igazodnia. Mert ennek a hatalomnak, az isteni tekintélynek az a célja, hogy a gonosznak ellenálljon, a jót pedig növelje. Ez számomra a mai ünnepnek az igazi üzenete. Egyedül
Krisztus a történelem Ura, és mindannyiunkat az ő országába, az ő királyságába és az örök boldogságba akar vezetni. Ehhez emberi fáradozás és erőfeszítés szükséges. Ezt az emberi fáradozást és erőfeszítést kívánom mindannyiunknak” – zárta szentbeszédét a főpásztor.
A liturgián zenei szolgálattal közreműködött a Laudate kamarakórus, Lőfi Gellért tanár-karnagy vezetésével. A búcsúi szentmise a Te Deum és a magyar himnusz eléneklésével ért véget.
A búcsúünnepről Józsa Zsuzsanna írt beszámolót, amely bővebben ITT olvasható.
Forrás: Romkat.ro
Fotó: Albert Levente; Tamás Sándor Facebook-oldala
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »