La Liga – Lewandowski mesterhármasával nyert a Barcelona

La Liga – Lewandowski mesterhármasával nyert a Barcelona Mészáros Richárd2024. 10. 06., v – 18:18

A listavezető Barcelona Robert Lewandowski mesterhármasával nyert az Alavés otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

A lengyel csatár 32 perc alatt triplázott, ez volt a La Liga történetének negyedik leggyorsabb mesterhármasa. A rekordot a kameruni Samuel Eto’o tartja, aki 2008-ban 24 perc alatt szerzett három gólt az Almería ellen.

A magyar utánpótlás-válogatott kapus, Yaakobishvili Áron a katalánok cseresorából nézte végig a mérkőzést. A német válogatott Marc André ter Stegen súlyos térdsérülése miatt reaktivált és szerdán szerződtetett lengyel Wojciech Szczesny nem volt tagja a keretnek.

Forrás:ujszo.com