Megjelent Bokor Klára A világ a szívemben című könyve

Megjelent Bokor Klára A világ a szívemben című könyve

Bokor Klára újságíró, az utazás és a világ különböző, egyedi és egzotikus tájainak szerelmese, leírta utazási élményeit, mely az elmúlt év végén jelent meg „A világ a szívemben” címen.

Klára mindig is szeretett utazni, de amikor 1990-ben megnyíltak a határok, célul tűzte ki: Irány a nagyvilág! Azóta minden évben egy alkalommal útra kel.

„Nem volt még út, amiről ne hálatelt szívvel tértem volna haza. A világ Isten nyitott könyve.”

– írja Klára könyvének bevezetőjében. Útjait zarándokutakként éli meg, mindenhol igyekszik megismerni az embereket és nem riad vissza a veszélyes helyzetektől sem.

Járt a nomádok között Nöng-Köl égi legelőin; rokonainknál, az ujguroknál; látta a selyemutat a világ tetején, és találkozott a frigyláda népével Etiópiában. Járt a Skót-Felföldön, a kelta ösvényeken; járt Szandokán hazájában, Malajuiában; valamint Bruneiben, a mosoly országában.

A nagyhetet a Fülöp-szigeteken töltötte, ahol Krisztus szenvedéstörténete életre kel és a húsvéti ünnepkör igazi népünnepély. Járt a Középső-Kordillerák hegységében a kétezer éves rizsteraszokon, és Szibéria fagyott, zord vidékein, ahol semmi sem biztos és ahol nem vezet országút sehová. Aludt jurtában is, a Jamal félszigetén rénszarvastenyésztők nomádjainál.

Járt Peruban, megismerte Bolívia ezer arcát; Chilében és Comore ismeretlen szigetein. Nomádként vándorolt a sivatagban a karavánúton és megismerkedett a szaharai faluközösséggel.

Nyugat-Tibetben látta az ősi kolostorokat, Csilengi Dásza nyomában járva találkozott a Dalai Lámával és úttalan utakon járva látta Kőrösi Csoma Sándor szobáját is a Zanszkár-völgyében.

Észak-Norvégiában, a Rago Nemzeti Parkban a trollok nyomába eredt, járt Narvik és Tromsö városokban és Norvégia legészakibb pontján, Nordkappon, ahol az ott élő magyarokkal is találkozott.

Hírdetés

Megcsodálta Kalkuttát, ahol megfér egymás mellett Káli istennő és Teréz anya tanítása, látta a Durga Púdzsa népszerű fesztiválját, az utcai fürdőszobákat, és felült az ember-húzta riksára.

Kárpátalján a ruszinföldön járt, Mexikóban megismerte a chiapas indiánok földjét és látott különös romvárosokat. Járt Grönlandon az arktikus vadonban, utazott kutyaszánon, ismerkedett az eszkimó falu életével és lakóival.

Járt Irakban, kóborolt a régi Bagdad utcáin és az ősi Babiloni városfalnál. Tanúja volt a muzulmánok vallási ünnepének, mely nem volt veszélytelen. Látta a lebombázott Moszult, járt Kurdisztánban, és megtalálta Irak egyetlen keresztény települését, Alqost.

A könyvet utolsó útjának élménye zárja, a kubai út.

„Az embereket, akikkel találkoztam, beszélgettem, a szívemben őrzöm, többel máig levelezek. Ha nem találtunk közös nyelvet, mutogatva, rajzolva azért megtudtunk egymásról egyet mást. Megvendégeltek, elszívtunk együtt egy sisát (vízipipát), megnéztük a családi fotókat és baráti öleléssel búcsúztunk.

Útjaim közreadásával arra is rámutatok, kispénzű emberként is számtalan lehetőség adódik távoli tájak, különös kultúrák felfedezésére. Ha az utazás iránti vágy megszületik lelkünkben, a jó Isten sorra rakja elénk a lehetőségeket. Élni kell vele.”

– írja Bokor Klára a könyv zárszavában.

A kiadvány ajánlását dr. Farkas Zsolt esperes-plébános írta, melyben kifejezi, hogy Klára könyve nem turistakalauz, hiszen letérve a kijelölt turistaösvényekről bepillantást nyerhetünk általa az egyszerű emberek mindennapjaiba, felfedezve az olyan elrejtett keresztény közösségeket, ahol erre nem is számítanánk. „Útjai során megtapasztalta, hogy az Úr vele van mindenütt, amerre csak jár.” – írja Zsolt atya a fülszövegben.

„A világ a szívemben” című könyv Szőgyén Község Önkormányzata és a Jópásztor Alapítvány támogatásával látott napvilágot, a Cranium Print és az OOK-Press Veszprém nyomda közreműködésével.

A könyv megvásárolható a szőgyéni könyvtárban vagy a szerzőnél, aki szívesen tart könyvbemutatót, élménybeszámolót útjairól. Bokor Klárával lehetőség van a kapcsolatteremtésre a Facebook közösségi oldalon.

(Berényi Kornélia)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »