Gyermekek kívánságát váltják valóra

Gyermekek kívánságát váltják valóra

Igen népszerűnek bizonyult a Gyulafehérvári Caritas háromszéki szervezetének adománygyűjtő kezdeményezése, melyet azzal a szándékkal indítottak, hogy a sepsiszentgyörgyi és ozsdolai nappali központjaikhoz tartozó gyermekek karácsonyra megkaphassák azt az ajándékot, amelyre valóban vágynak, amelyre szükségük van.

A Hogyan legyél Angyal? névre hallgató akcióról a szervezet munkatársa, Szabó Bernadett szociálpedagógus számolt be érdeklődésünkre. Mint mondta, az őrkői nappali központba járó gyermekek minden évben levelet írnak az angyalnak, és ajándékot is kapnak, ám azt tapasztalják, van egy korosztály, amelynek nehéz meglepetést szerezni, főleg az 5–8. osztályos fiúknak. Mivel karácsony előtt rendszerint sokan ajándékoznának, úgy gondolták, idén személyessé teszik a foglalkozásaikra járó gyermekek kívánságát, ezzel is segítve azokat, akik jótékonykodnának. Több mint hetven egyéni kártyát készítettek el, amelyeken a gyermekek sziluettjét, életkorát, kívánságait tüntették fel, majd kifüggesztették azokat a Caritas sepsiszentgyörgyi székhelyén. Az online térben közzétett felhívásukban arra buzdították a leendő angyalokat, válasszanak ki egy kártyát, és lehetőségeikhez mérten váltsák valóra egy-egy gyermek kívánságát, az ajándékokat pedig december 18-ig juttassák el székhelyükre. Szabó Bernadett szerint kezdeményezésük viszonylag rövid idő alatt sikeres lett, egy héten belül minden kártya gazdára talált, ezért az akciót kiterjesztették az ozsdolai nappali központra is. A közel harminc felső-háromszéki gyermek kívánságait tartalmazó kártyákból néhány még elérhető, így aki szeretne „angyalkodni”, még megteheti – jegyezte meg.

Hírdetés

A Caritas két szociálpedagógusa, szociális munkása, illetve pszichológusa több mint hetven gyermekkel foglalkozik az őrkői nappali központban, előkészítősöktől a 8–9. osztályos fiatalokig. Főként a nonformális oktatásra helyezik a hangsúlyt – mutatott rá Szabó Bernadett, egyebek közt játsz­va sajátítják el a társadalmi normákat, szabályokat. A szervezet munkatársai egyénileg is fogalkoznak a gyermekekkel, ha szükségét látják, fejlesztésre küldik őket, segítik iskolai feladataik elvégzésében, ugyanakkor kijárnak a telepre, felkeresik a gyermekek családjait is – tudtuk meg.


Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »