Nem élhetek muzsikaszó nélkül

Nem élhetek muzsikaszó nélkül

Nem élhetek muzsikaszó nélkül címmel egy fergeteges nótaesten vehetett részt hétfőn este a pozsonyi és Pozsony környéki magyarság. Az esemény a XXXVII. Pozsonyi Városi Kulturális Napok nyitórendezvénye volt, amelyet Balogh Csaba Magyarország rendkívüli és meghatalmazott nagykövete nyitott meg.

A nótaesten, amely a Magnólia Trió polgári társulás elnökének, a kántorként és jótékonysági szervezetek aktív szervezőjeként is tevékenykedő Szlezák Erika ötlete alapján és szorgalmazására jött létre, felvidéki tehetségek mutatkoznak be a közönségnek. Szlezák Erika egyébként nemrégiben megszervezte a Ki mit tud-ot a fogyatékkal élő, de tehetséges fiatalok részére is.

Szlezák Erika a magyar nótaéneklésben aranykoszorús minősítést szerzett, a legszívesebben nótákat és operetteket énekel. Már kislány korától szívesen állt színpadon. Munkásságát nemrégiben a Femine Fortis polgári társulás Példakép díjjal ismerte el.

A nótaest egyik magyarnóta előadója Cséfalvay Zsolt volt, akinek fő zenei profilja a magyar nóta és az operett éneklése. A tavalyelőtti Őszirózsa énekverseny abszolút győztese, aranykoszorús énekes. Gyakran láthatja őt a közönség fellépni a Madley Companyval közösen is, nemcsak csodálatosan énekel, humorával is elkápráztatja a közönséget.

Hírdetés

A zonctoronyi Popálená Izabellát, aki jelenleg a Duna utcai gimnázium diákja, is Szlezák Erika karolta fel. Izabella már a szenci alapiskolában is kitűnt énektehetségével, tagja volt a Gombocska énekkarnak is, amely számos sikert ért el. Az ifjú tehetség, Izabella elvégezte a szenci zeneiskola ének és zongora szakát, és már három éve a szintén felvidéki származású Szeredy Krisztina énekművész diákja. Több műfajt is kipróbált már, de a magyar nóták éneklése közel áll a szívéhez, a közönség nagy örömére.

A pozsonyi szórványban élő magyarság előtt a szintén szórványterületről, a Zoboraljáról, Gímesről érkezett Nagy Attila nótaénekes is fellépett. A magyar nóta szeretetét a szüleitől és nagyszüleitől örökölte, már gyermekkorától énekel, és az alapiskolában is népdalokkal szórakoztatta osztálytársait. Közismert a gímesi Villő Folklórcsoportból, és a Ghymes Vegyeskarból is. 2016-ban az ŐSZIRÓZSA magyarnóta-énekesek országos versenyén aranykoszorús minősítést ért el, és a verseny abszolút győztese lett. Szülőfalujában rendszeresen megszervezi a Gímesi Nótaesetet. Számos hazai nótaesten sikerrel mutatkozott be.

S aki a nótaesten elhangzott nótákhoz a zenét biztosította: Márton Róbert prímás négytagú zenekara. Márton Róbert Magyarországon kívül Egyiptomban, Taiwanban és Európa számos többcsillagos szállodájában muzsikált már. Prímásként zenekarával az 1987-es Országos cigányzenekaros verseny 13 sikeres felkarolt cigányzenekara közé került. 2001-ben, a Millenium jegyében 1. helyezést nyert, és muzsikájukkal többször szórakoztatták a felvidéki közönséget is. A zenekar tagjai: Márton Róbert prímás, Salasovics Imre – brácsa, Krajcár Dezső – cimbalom és Radics László – nagybőgő. A zenekar tagjai Budapestről és Miskolcról is származnak.

A nótaesten elhangzott magyarnóták és operettrészletek garantálták a jókedvet és jó hangulatot, a remek előadóknak és a zenekarnak köszönhetően a közönség is jól érezte magát, az est vidám színfoltja volt az idei Városi Kulturális Napoknak.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »