Elefántcsontpart – Hogyan segítsen az Egyház a fiatalok képzésében?

Elefántcsontpart – Hogyan segítsen az Egyház a fiatalok képzésében?

Január 30-án ért véget az elefántcsontparti püspöki konferencia ülése, mely a jövő generáció oktatásának és a hittudományi képzés megreformálásának igen fontos kérdésével foglalkozik.

A következő nemzedék szerepe kulcsfontosságú a társadalom szerveződésében, ehhez egy, az egész világot összefogó tanítási szemlélet szükséges, amely elsősorban az egyént és a neki leginkább megfelelő fejlesztési módszereket helyezi előtérbe. Erről a kérdésről, de mindenekelőtt az Egyháznak a fiatalok neveléséhez való hozzájárulására kidolgozott világszintű oktatási tervről gondolkodtak a múlt héten az elefántcsontparti püspökök 120. plenáris közgyűlésükön.

„A számunkra legsürgetőbbnek tűnő kihívás sikeres megoldásához az oktatás nem csupán egy eszköz a többi között, hanem a legfontosabb eszköz: ehhez egy jól átgondolt oktatási tervezetre van szükség, amelyet szilárd alapokon, valódi értékek mentén terveztek és szerveztek meg” – hangsúlyozta megnyitó beszédében Ignace Bessi Dogbo, Korhogo érseke, az elefántcsontparti katolikus püspöki konferencia elnöke.

Az elefántcsontparti püspökök hosszú hónapok óta elmélyülten dolgoznak egy lelkipásztori levélen az oktatás témájában. A különböző egyházmegyékben szervezett találkozók célja a hitoktatás jobb ütemezése volt egy olyan oktatási metódus létrehozása érdekében, mely az új generációk képzésén keresztül hozzájárulhat az ország megújulásához. Ez a célkitűzés kéz a kézben jár a kormány azon elképzelésével is, mely olyan oktatási rendszert kíván létrehozni, amely képes „teljes értékű férfiakat és nőket, valamint tisztelettudó és felelősségteljes állampolgárokat nevelni”.

Az oktatás – nyilatkozta Bessi Dogbo érsek – nagy kihívás, amely mélyreható elmélkedést igényel a felépítendő társadalmi modellről és a jó oktatás elérésének eszközeiről, de kiemeli az ember lelkének alakítását is.

Hírdetés

A püspöki konferencia közgyűlésének fő célja a hitoktatás tartalmának újraértelmezése volt. A püspökök által megvitatott egyéb kérdések között szerepel a yamoussoukrói egyetem sorsa is. Az elefántcsontparti püspökök emellett megtárgyalták a szinódusi folyamat kilátásait, és megvitatták az egyház 2017 és 2023 közötti ötéves lelkipásztori tervét is – tájékoztatott a Fides hírügynökség.

Fordította: Varga Judit

Forrás: Fides hírügynökség

Fotó: ACI Africa

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »