Ragasztóval így lehet szálkát kiszedni

Ragasztóval így lehet szálkát kiszedni

Apróbb balesetek bármikor előfordulhatnak, de nem mindig van kéznél egészségügyi felszerelés. Ilyenkor néhány apróbb praktikával is kezelhetjük átmenetileg a kialakult panaszokat.

Ha nem szeretnénk egy tűvel kipiszkálni a bőrünkbe fúródott szálkát, akkor kenjük be a környékét ragasztóval, és hagyjuk teljesen megszáradni. Ezután húzzuk le, mint egy viaszcsíkot – a ragasztó csak a szálkához tapad, a bőrünkhöz nem. Az is jó ötlet, ha egy szélesebb szájú üveget megtöltünk nagyon forró vízzel, majd a felületet, ahol a szálka van, rányomjuk az üveg szájára. A meleg és a gőz felpuhítja, fellazítja a bőrt, az üveg pedig segít vákuumot képezni – írja a Házipatika.com.

A hagymában olyan anyagok találhatóak, amelyek segítenek csökkenteni a gyulladást, illetve antibakteriális hatásúak. Miután tehát eltávolítottuk a fullánkot, egy félbevágott hagymát szorítsunk az érintett területre.

Hírdetés

Erősen vérző sebekre jó megoldás lehet szárnyas betétet tenni, majd nyomókötést alkalmazni, mivel a betét anyaga remekül felszívja a vért. Ráadásul sterilebb opció is, mint egy rongy, ruhadarab vagy törölköző.

Ha leégtünk, keverjünk össze egy rész ecetet és egy rész vizet, majd áztassunk bele egy pólót, csavarjuk ki, és vegyük fel. Az ecet segít kiegyensúlyozni a bőr pH-értékét, savtartalma pedig csillapítja a fájdalmat és a viszketést enyhe napégés esetén.

Készüljünk fel rá, hogy egy rövid ideig erősen csípni fog, viszont elállítja a vérzést, így az olyan részeken, amelyek hajlamosak sokáig vérezni, mint például az ujjunk, érdemes kipróbálni. A cayenne borsban lévő kapszaicin a bőrrel érintkezve csillapíthatja az ízületi fájdalmakat is.

Ha megégettük a szánkat, mert túl forró volt a kávé, amelybe belekortyoltunk, vegyünk a szánkba egy kiskanál cukrot, majd hagyjuk szétolvadni a nyelvünkön. A glükóz segít csillapítani a fájdalmat.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »