Ruhadarabok, amelyek hátfájást okoznak

Ruhadarabok, amelyek hátfájást okoznak

Nem kell az irodai széket vagy a tegnap esti edzést szidnunk, ha fáj a hátunk, vagy alig tudjuk emelni a térdeinket – lehet, hogy a ruhánk tehet mindenről.

A szűk nadrágok vagy a ceruzaszoknyák legalább akkora kárt okozhatnak az izmokban és az ízületekben mint a magas sarkú cipők vagy a nehéz táskák. Tim Hutchful, a British Chropractic Association szakembere a legnagyobb lehetséges fájdalomforrásokat listázza végig – írja a Házipatika.com.

Az egyenes szárú vékony szoknyák összeszorítják a térdeket, emiatt nehéz egyensúlyozni és lehajolni bennük. Polcokról leszedni vagy alacsony fiókokban megtalálni valamit? Szinte lehetetlen. A legjobb guggolási módszer a térdroggyantás – ceruzaszoknyában a mozgás elég korlátozott, hosszútávon pedig a terhelés összeadódik. Azonnal nem fogjuk érezni a fájdalmat, de ha folyamatosan ceruzaszoknyában vagyunk, akkor izomhúzódással kell szembenéznünk, és ez még a legkisebb probléma.

A nyak izmai, inai és ízületei már azzal is nagyon jól elvannak, hogy egy átlagos fej 5-6 kilogrammos súlyát elviseljék, ha ehhez még hozzáadunk egy nehéz nyakláncot, az meg tudja borítani az egyensúlyt. 

Bármi, ami előre- vagy hátrahúzza a nyakat, az megborítja a természetes egyensúlyt – ez nyakfeszültséghez és -fájdalomhoz vezet, hosszú távon pedig egy olyan elnyúlt pozitúrához vezet, amely a hátat is károsíthatja.

A magas sarkú cipők nemcsak a lábra, hanem a hátra is rossz hatással vannak – mégpedig azért, mert a lábikra izmai összébb mehetnek, ez pedig keringési zavarokhoz, térd- és hátfájáshoz vezethet. Ha ezt el akarjuk kerülni, a cipő olyan rövid ideig legyen rajtunk, ameddig csak lehet, a munkahelyre menet (vagy onnan elment) pedig hordjuk kényelmes cipőt. Amennyiben megoldható, különböző típusú cipőket és különböző sarokméreteket hordjunk, naponta váltogatva.

Hírdetés

A nyakpántos melltartó, bikini vagy top a nyakat előrehúzza, nagyobb vagy nehezebb mellnél különösen. A nyakra eső terhelés izomfájdalmat okozhat, mivel egy olyan pozitúrába húz minket, ahol a nyak előrehajlik a mellkasra, a vállak pedig beesnek. Mindez gyakori nyak-, felhát- és vállfájdalmat okoz.

A nagyobb melleknek többre van szüksége, mint amennyit egy csinos, csipkés melltartó tud adni a mindennapokra. A divatosabb darabok vékonyabb szíjai túl sok terhelést tudnak tenni a vállakra – a mindennapokra vastagabb szíjak kellhetnek, több esetben pedig egy sportmelltartó is képes segíteni abban, hogy a vállakra eső terhelést elossza.

Régóta tudjuk, hogy káros lehet az egy vállon hordott nagyobb táska, de a Victoria Beckham inspirálta trend, miszerint a táskát könyökhajlatban kell hordozni, még több gondot okozhat.

Az egyoldalas súlyemelés növeli az izomterhelés és -fájdalom esélyét a nyakban, vállakban és a hát felső részében – de akár fejfájást is eredményezhet. Az sem jobb, ha nagy táskát hordunk a vállunkon, főleg, ha nem váltogatjuk a vállainkat. Figyeljünk arra, hogy ne töltsük túl a táskánkat, ha hordjuk, akkor a fülénél, ha pedig a vállunkon kell hogy vigyük, akkor váltott vállon hordjuk!

A derékra, csípőre, combra szorosan tapadó nadrág szinte lehetetlenné teszi a normális járást. Ha nem tudunk pattogva, emelkedve-süllyedve járni – akkor elveszítjük a természetes járás sokk-elnyelő tulajdonságait, ez pedig felesleges feszültséget okoz az ízületekben.

A szoros öv még többet tud rontani, ugyanis extra fájdalmat okozhat a lábakban. Ha pedig esetleg farzsebben tartjuk a telefonunkat, vigyázzunk, ugyanis az, hogy a fenekünk egyik oldala magasabban van, mint a másik, hát- és csípőfájdalmat okozhat.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »