Irán fővárosában, Teheránban, de más nagyvárosokban is jelentős áramkimaradásokat okoz az illegális kriptobányászat, amely a szárazság következtében visszaeső villamosenergia-termelés miatt lassan áthidalhatatlan problémákat idéz elő az ország áramellátásában.
A helyzet olyan súlyos, hogy már a koronavírus-vakcinák hűtve tárolása is veszélybe került – írja az Origo.
Reza Ardakanian, az ország energiaipari minisztere beszámolt arról,
hogy az elmúlt évben egymillióval nőtt az új áramfelhasználók száma.
Ez egyrészt az ipari termelés felfutásának, másrészt a kriptobányászat növekvő energiaigényének tudható be. Ennek következtében jelentősen megemelkedett az ország áramfogyasztása – írja a Bloomberg.
S hogy mekkora terhet jelentenek valójában az illegális kriptobányászok, akkor értjük meg igazán, ha tudjuk, hogy
Iránban az energiafelhasználás növekményének mindössze 16 százaléka tulajdonítható az engedéllyel rendelkező bányászoknak.
Az iráni illetékesek a kevés csapadékot és az idő előtt beköszöntött, különösen forró nyarat is felelőssé teszik a kialakult helyzetért,
hiszen emiatt kevesebb vizet tudnak felhasználni a vízerőművek a villamosenergia-termeléshez.
A hatósági embereknek azonban nem csak nehéz feladatuk van a felkutatásukban, hanem még az is előfordult, hogy rájuk lőttek, amikor megpróbáltak felszámolni egy-egy ilyen illegális kriptobányát.
Ez a válságos helyzet ráadásul akkor állt elő, amikor Irán megpróbál megegyezésre jutni a világ nagyhatalmaival, hogy feloldják az ellene hozott szankciókat az atomprogramja miatt.
Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »