Innen sejthetjük, hogy baj van a vesénkkel

Mutatjuk, milyen tünetek figyelmeztethetnek, és arról is szót ejtünk, mit tehetünk a vesék egészségének megőrzéséért.

A vese páros szerv, az alsó bordák alatt, a hát két oldalán helyezkedik el. Bár mindössze öklömnyi méretű, komoly munkát végez: egyebek mellett a szervezet anyagcseréje közben keletkezett vízoldékony anyagcsere-végtermékek eltávolításáért, a só- és vízháztartás szabályozásáért, illetve az elektrolitok (kálium, kalcium, magnézium és foszfor) megfelelő szintjének folyamatos fenntartásáért is felelős – írja a Házipatika.com.

Hírdetés

Fontos szervről van tehát szó, éppen ezért érdemes figyelmesnek lenni, és azonnal szakemberhez fordulni, ha valamilyen, veseproblémára utaló tünetet észlelünk. Így nagyobb eséllyel előzhetjük meg, hogy állapotunk súlyosbodjon, például vese elégtelenség alakuljon ki. De egészen pontosan milyen panaszok nyomhatják meg a fejünkben a vészcsengőt? Az Easy Health Options gyűjtése alapján például a következők:

Bár fontos, hogy a különféle veseproblémákra minél hamarabb fény derüljön, az még lényegesebb, hogy védjük a veséinket, és ezáltal megelőzzük a bajt. Ennek érdekében figyeljünk oda arra, hogy vércukorszintünk mindig kiegyensúlyozott legyen, a cukorbetegség ugyanis növeli a veseelégtelenség kockázatát. A vesék egészségéhez ugyancsak elengedhetetlen az optimális vérnyomás és testsúly fenntartása. Kerüljük a fokozott sóbevitelt. Ha túlzásba esünk, az amellett, hogy közvetlenül is káros hatással van a vesékre, a magas vérnyomás kialakulásában is közrejátszhat. Törekedjünk arra, hogy mindig jól hidratáltak legyünk: igyunk naponta legalább 2-2,5 liter folyadékot, lehetőleg vizet. Végül, de nem utolsósorban pedig, ha lehet, tartózkodjunk a vény nélkül kapható fájdalomcsillapítók használatától, vagy csökkentsük a minimumra azt. Nagy dózisban a nem szteroid gyulladáscsökkentők csökkenthetik a vesékbe áramló vér mennyiségét.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »