BMW 630d GT: Az utazás páratlan kényelme

BMW 630d GT: Az utazás páratlan kényelme

Az 5-ösnél egy számmal nagyobb Gran Turismo 2017-ben jelent meg a piacon, a kisebb testvérnél jóval vonzóbb formákkal. Sürgősen nyugdíjba is küldte a lehetetlen külsejű öcsköst.

Tavaly ejtették meg a verda első frissítését; a megújult családból az egyik dízelváltozatot kaptam meg tesztelésre.

Az autó elsősorban is óriási: több mint 5 méter hosszú, majd’ 2 méter széles. S ha egy ekkora kasztni tulajdonképpen kupé, abban külön van valami lenyűgöző. Pláne, hogy négyajtós, plusz kissé megemelt, ami némi SUV-s feelinget is visz az összképbe. S amiért külön dicséret jár a formatervezőknek: a felújítás során nem engedtek a márkánál tomboló vesefelfújási őrületnek, az autó hűtőrácsai nem váltak szobai radiátorokká.

Formájuk viszont most szebbek, a fényszórók pedig hosszabbak és karcsúbbak. Az ajtók közepén húzódó vályúszerű mélyedés is eltűnt; helyette a kilincsek vonalában és nem sokkal a küszöb felett vasaltak egy-egy élet/hullámot a hatalmas bádogfelületbe.

Ajtónyitáskor sokadszor csodálkozunk rá, hogy mennyire elegánsak tudnak lenni a keret nélküli ablakok, bár természetesen az elődé is ilyenek voltak. Hátul kissé átdolgozták a lökhárítót és a csomagtartó fedelét, a lámpák pedig háromdimenzióssá, a krómozott kipufogók trapéz alakúvá váltak.

A tesztautó Luxury Line szereltségű volt, különleges varratú Dakota bőrülésekkel, faberakásokkal, 11-féle hangulatvilágítással, miegyébbel. A felújítást követően új kombinációk jelentek meg a 12,3 hüvelykes központi kijelző és a digitális műszeregység között, tehát az infotainment rendszer adatai még könnyebben eljutnak a vezetőhöz.

Hírdetés

Maga a rendszer természetesen itt is a rendkívül logikus iDrive vezérléssel működik, amely fölöslegessé teszi a képernyő bökdösését. A kocsi extrái közé tartoztak az elülső üléstámlákra szerelt képernyők, amelyeken Blue Ray DVD-k is nézhetők.

Egyéb eszközök csatlakoztatása a legújabb, C típusú USB-bemeneteken keresztül történhet. Más beltéri jellemzők és mutatók: a légkondi háromzónás, a Harman Kardon hifi 16 hangszórós és 464 wattos, az elülső ülések masszírozósak, a hátsók támlái elektromosan állíthatók. A tér pedig – óriási, utasok és csomagok számára egyaránt. Mint az egy Nagy Túraautótól el is várható…

A medvebarlangnyi koffer láblendítésre is nyílik, teljes szélességében-magasságban hozzáférhető, bővítése után pedig még síknak nevezhető padló keletkezik.

A hajtásláncban is történt néhány újítás. Tovább tökéletesítették a közvetlen befecskendezést, mindkét dízelmotor kétlépcsős turbófeltöltéssel dolgozik, de ami a legfontosabb: megjelent az elektromosság. Igaz, „csak” az úgynevezett mild-hibrid rendszer formájában, amely a 48 V-os akkumulátoron és az indítón/generátoron keresztül 11 lóerővel tud besegíteni a hajtásba.

Ez természetesen a károsanyag-kibocsátást is csökkenését is jelenti, az autó e téren most a legszigorúbb, Euro 6d szabványnak is eleget tesz. Ami a motorkínálatot illeti, 2 benzinesből és 3 dízelből áll, tesztautónkat a középső gázolajos hajtotta. Háromszáz lóerőt megközelítő teljesítménye és gőzmozdony nagyságrendű nyomatéka szuverén vitte a 2 tonna feletti vasat, a stabilitást pedig a hátsó kerekeket preferáló összkerékhajtás segítette. Váltónk nyolcgangos ZF automata volt, ha akartuk, a volán mögötti fülekkel is kapcsolgathattuk. Nem akartuk: ő jobban tudta a dolgát

Főleg hogy rezsimválasztó is volt az autóban, Eco, Comfort és Sport pozíciókkal; az előbbi szabadonfutással, a motorfék kiiktatásával is spórolta az üzemanyagot. Az utazás páratlan komfortjához pedig a már említett holmikon kívül olyasmi is hozzájárult, mint a legrugózású hátsó futómű…


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »