Több volt az árus, mint a vásárló a legutóbbi hétköznapi piaci mustránkon, holott a standokon friss tojást, húsárut, pékárut és a pultoknál zöldséget, gyümölcsöt és mézet kínáltak az érsekújváriaknak.
Nem kell tartaniuk a tömegtől azoknak, akik a megszokott élelmiszer-beszerző körútjukon a hűvös idő ellenére betérnek a piactérre. Koszorúkat, kerti szerszámokat telefonos egyeztetést, rendelést követően vehetnek át a viszonteladóktól vagy a virágkötőktől. Seifert József méhész több éve árulja saját készítésű méztermékeit az érsekújváriaknak, látogatásunkkor egy elemre működő, táncra perdülő plüssméhhel szórakoztatta a már hazafelé tartó árusokat és a meg-megálló vevőket, mondván, a méz a koronavírus idején is hatékony a szervezet megerősítésére.
Seifert József, a méhészek helyi szervezetének vezetője nyugdíjba vonulása óta, idestova tíz éve jár ki a piacra. Korábban számos ismeretterjesztő előadást tartott, amelyekben hangsúlyozta, a méhek az átalakítás során megőrzik a felhasznált növények jó tulajdonságait. Édesapjától örökölte a szakma szeretetét. Tőle hallotta, hogy a méhek a nap gyermekei, ezért ebben a fénytelen időszakban a méhészek a hazai méz rendszeres fogyasztását ajánlják, mert segíti a kalcium és a magnézium beépülését a szervezetbe, nyugtató és lázcsillapító hatása van. A felső légutak fertőtlenítésére a természetgyógyászok meleg tejbe, vagy citromos teába keverve ajánlják fogyasztani. Propolisz- és virágportermékeket is találunk a pulton, amelyek erősítik az immunrendszert és gyerekek is fogyaszthatják.
„A méhek a kaptárkeretre ragasztják a propoliszt, ezzel védik otthonukat a vírusok ellen. A propoliszt alkoholban oldjuk fel, tinktúraként kínáljuk, aki rendszeresen fogyasztja, annak jobb lesz az ellenálló képessége. Méhészként és fogyasztóként jómagam is nyugodtan kijárok a piacra, nem félek a betegségtől”
– mondta Seifert József.
Természetes antibiotikumként emlegetett virágpor lapul a kis tasakokban, ha joghurtba, müzlibe, vagy gyümölcssalátába keverjük, valóságos vitaminbombához jutunk. Energetizál és fokozza a kórokozókkal szembeni ellenálló képességet. Kincset ér ilyenkor a böjti finomság, a csíráztatott búzából készült kőtés, de most az is csak a piacon kapható.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »