Összecsukható konténerekkel látná el a háborús bűnöket elkövető izraeli "védelmi" erőket egy magyarországi cég

Összecsukható konténerekkel látná el a háborús bűnöket elkövető izraeli "védelmi" erőket egy magyarországi cég

Az innovatív összecsukható konténereket fejlesztő szentendrei Continest Technologies Zrt. az izraeli piacra lépés lehetőségeiről tárgyal a zsidó állam "védelmi" szervezeteivel, amelyek januárban tesztelik a magyar startup termékét – közölte a Continest kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint a magyar cég és az izraeli More Than Security biztonsági tanácsadó és projektmenedzser, illetve az amerikai Slingshot Security biztonsági elemző és operatív tanácsadó cég január 6-án megállapodást írt alá az izraeli piacon történő kizárólagos együttműködésről.

Az együttműködés az összecsukható Continest konténerek, az azokhoz kapcsolható környezetbarát vizesblokkok, valamint a napelemes és a ballisztikus (golyó- és repeszálló panelekkel kialakított) rendszerek, illetve a fejlesztés alatt álló speciális szállító-utánfutó eszközök közös izraeli piaci bevezetését és közös gyártásfejlesztését is célozza.

Kis-Márton Vidor, a Continest Technologies Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek elmondta, hogy nagy érdeklődéssel fogadták Izraelben a társaság által kifejlesztett összecsukható konténereket, amelyeknek a felépítése, üzembe helyezése gyors és egyszerű. A termék használatával a tradicionális merev vázas konténer megoldáshoz képest közel 80 százalékkal csökkennek a logisztikai költségek.

Hírdetés

Példaként említette, hogy egy kamion hagyományos konténerből csak két darabot, összecsukhatóból viszont 10 darabot is képes egyszerre szállítani. Ez a szállítási költség csökkentése mellett együtt jár a környezeti terhelés csökkentésével is – tette hozzá.

Az izraeli "védelmi" szervezetekkel folytatott tanácskozásokról elmondta, első lépésben egy

évenkénti több 100 összecsukható konténer megvásárlásról szóló keretszerződés aláírása a közös cél.

A szállítási költségek mérséklése miatt pedig már a termékek izraeli gyártásáról is tárgyalnak, ugyanis jelenleg a termékekhez kapcsolódó kutatás-fejlesztés és a gyártás is Magyarországon zajlik.

A közlemény szerint a startup innovációja az elmúlt három évben Európa 16 országában és az Egyesült Államokban is bemutatkozott. Magyarországon fesztiválokon és sportrendezvényeken alkalmazták már a Continest fejlesztését.

Kis-Márton Vidor elmondta, hogy az összecsukható konténerek technológiájával 2017-ben jelentek meg a magyar piacon. A Continest Technologies Zrt.-t tavaly júniusban alapították, azt követően, hogy a Takarék Kockázati Tőkealap – a növekedés további serkentése, a Continest technológiai fejlesztése és nemzetközi piaci terjeszkedésének elősegítésére – 1,25 milliárd forintos tőkeinjekcióval kisebbségi részesedést szerzett a cégben.


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »