A Hírklikk összeállítása szerint az Egyesült Államokban nem maradhat hosszútávú következmények nélkül a Microsoft és a magyar kormány gyanús üzletelése, melynek során a miniszterelnök veje, Tiborcz István komoly pénzekre tett szert az állami szoftverbeszerzéseken keresztül.
Ahogy arról portálunk is beszámolt, a Microsoft magyarországi leányvállalatának mindössze 7,3 milliárd forintot kellett peren kívül kicsengetnie ahhoz, hogy nagyjából megússza a komolyabb korrupciós vizsgálódást, ám a történet ennyivel nem érhet véget az Egyesült Államokban.
A portál szerint a Microsoft-ügy ugyanis újabb bizonyítékként szolgálhat annak az eljárásnak a hivatalos megindításához, amelyet a Global Magnitsky Act alapján kezdeményezett a jobbközép értékeket képviselő Frontiers of Freedom alapítvány. Emellett újabb befolyásos amerikai támogatókat állíthat az eljárást kezdeményezők oldalára, köztük fontos szenátorokat is.
„A Microsoft-ügy nyomán két fronton is újból lépünk”
– közölte a Hírklikkel Radványi Miklós külpolitikai és biztonságpolitikai szakértő, a Frontiers of Freedom elnökhelyettese, aki tavaly márciusban szövegezett meg és juttatott el hivatalosan beadványt a Magnitsky-törvény értelmében az amerikai külügyminiszternek és igazságügyi miniszternek, amelyben
Egyesült Államokból való kitiltását, illetve az országban lévő vagyonának befagyasztását javasolta.
Radványi már készíti is az eredeti beadványhoz fűzött kiegészítést,
„hiszen a Microsoft-botrány újabb adalékkal szolgál a már korábban benyújtottakhoz”.
A biztonságpolitikai szakértő szerint
„az amerikai hatóságoknak mindent meg kell tenniük annak érdekében, hogy a Polt Péter-féle magyar Legfőbb Ügyészség rendelkezésére bocsássanak minden, a magyar hatóságok által szükségesnek ítélt segítséget a nyomozás lefolytatásához”.
A Hírklikk szerint a Frontiers of Freedom és Radványi személyesen készül tájékoztatni a Kongresszus, és kiemelten a Szenátus Igazságügyi Bizottságának – illetve más bizottságok – tagjait arról, hogy mi történik Magyarországon.
„Átadjuk az eredeti Magnitsky-féle beadványt, s mellé a most készülő – a Microsoft korrupciós botrányt is tartalmazó – kiegészítést”
– idézi a portál Radványit, aki elárulta, elsősorban az alábbi amerikai politikai szereplők támogatására számítanak az ügyben:
Radványi szerint, ha most nem is sikerül sikerre vinni a kezdeményezést,
„a Microsoft-ügy mindenképpen újabb adalék ahhoz, hogy el kell indítani a hivatalos vizsgálatot”.
Hozzátette: ez „mindenképpen rátehet egy lapáttal”.
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »