Lomnici Zoltán, a Századvég Alapítvány jogi szakértője és persze az 500 millió forint közpénzt elvideózgató CÖF szóvivője azt mondta: mindenhol rendezi a normaháttér, hogy egy-egy törvényhozásban milyen módon kell viselkedni a törvényhozásba bejutott embereknek. Az Egyesült Államokban, Németországban, Franciaországban – vagyis nagy múltú demokráciákban – mindenhol szigorú a szabályozás. Ehhez hasonló a magyar jogszabályi háttér is. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a nyugati országokban szigorúak a szabályok, de azokat nem is kell alkalmazni.
Lomnici természetesen nem a multinacionális cégeket kiszolgáló Orbán-kormány rabszolgatörvényére gondolt, hanem az ellenzéki képviselők tiltakozására.
Szerencsére még folytatta is:
„A törvényhozáshoz méltatlan képsorok jellemzően nem nyugaton, hanem Ukrajnában, a Balkánon, posztszovjet államokban figyelhetők meg”
Galló Béla természetesen sietetett egyetérteni: szerinte is más a helyzet a „nyugati” parlamentekben. A két szakértő abban is egy állásponton volt, hogy a parlamentben történtek óta szervezett tüntetéseken vannak visszatérő, felismerhető arcok.
Durva. Visszatérő arcok.
Galló Béla itt még nem állt meg, közölte: a megmozdulásoknak nincs igazi társadalmi hatóereje. Az ellenzéki pártok pedig nincsenek abban a helyzetben, hogy radikalizálják a társadalmi hangulatot. Kiemelte továbbá, hogy a főszereplők, vagyis a szakszervezetek nincsenek is az utcán.
Amúgy de, ott vannak, most is.
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »