Hamarosan befejeződik Magyarország korábbi nemzeti légitársaságának, azaz a Malévnak a felszámolási eljárása. A 170 milliárd forintot kitevő hitelezői követelésállomány kielégítésére irányuló vagyonértékesítésből, mindösszesen néhány milliárd forintot sikerült a korábbi Malév dolgozók követeléseinek csökkentésére fordítani – írja Facebook-oldalán Volner János. Alább a folytatás.
De hogyan is jutottunk el Magyarország ikonikus légitársaságának a felszámolásáig? A csődbejelentés előtt már tudni lehetett, hogy komoly gazdasági nehézségekkel küzdött a Malév, a rossz pénzügyi döntések láncolatának és a nyereséges üzletágak folyamatos leválasztásának köszönhetően. A céget gyakorlatilag politikai segítséggel szétlopták.
Jogosan merülhet fel Önökben ismét a kérdés: Valóban megmenthető lett volna a légitársaság? Ha igen, miért nem tett meg mindent a Fidesz-kormány, hogy újra működőképessé tegyék a Malévet? Egy korábbi, Fidesz-MSZP nagykoalíciós alku eredménye lehetett a Malév bedöntése, mely egy előre eltervezett és irányított folyamat végterméke volt. Az ügy kulcsfigurája Varga Jenő felszámolóbiztos lehetett, aki információk szerint a Fidesz és az MSZP gazdasági holdudvara között kapocsként funkcionált, ezáltal hozzájárulva a Wizz Air légitársaság előretöréséhez, a légi személyszállítási piac szinte teljes lefölözéséhez. Igen, ahhoz a Wizz Air légitársaságéhoz, melynek igazgatótanácsában Oszkó Péter, korábbi szocialista pénzügyminiszter foglalt helyet. Érdekes tény, hogy a korábbi parlamenti vizsgálóbizottság meghallgatásán, sem Draskovics Tibor, sem Oszkó Péter volt pénzügyminiszterek, illetve Bajnai Gordon volt gazdasági miniszter és miniszterelnök sem emlékeztek arra, hogy kik voltak a felelősök a Malév fizetésképtelenségének, majd csődjének kialakulásában. Mert személyes felelőse Magyarországon soha, semminek nincs – legalábbis szerintük. Az ügyben tett feljelentésemet nevetséges indokokkal söpörte le Polt Péter volt Fidesz tag ügyészsége…
Nemzeti érzelmű magyar állampolgárként, illetve országgyűlési képviselőként, minden lehetséges megoldási alternatívát számításba vettem légitársaságunk megmentéséért, így korábban tárgyalásokat folytattam Pleschinger Gyulával, a gazdasági tárca adó- és pénzügyekért felelős államtitkárával, egy olyan szektorális adókedvezmény bevezetésének lehetőségéről, melynek alkalmazásával megmenthető lett volna nagy múltú nemzeti légitársaságunk. A megoldás EU-konformnak minősül, így nem ütközött volna uniós jogba. Sajnálatos, hogy a Fidesz-MSZP háttérpaktumnak köszönhetően fideszes többség lesöpörte a Malév megmentésére irányuló beadványomat és együttes erővel játszották át az üzletet magánzsebekbe.
Önök szerint szüksége van-e Magyarországnak saját nemzeti légitársaságra? Most is számítok a véleményükre, kérem, osszák meg gondolataikat!
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »