16. lett új sportágában Gareth Bale

Egy hónappal labdarúgó-pályafutása lezárása után 16. lett a kaliforniai Pebble Beachen rendezett golftornán az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes Gareth Bale, aki az amerikai Joseph Bramlett oldalán játszva érte el az előkelő helyezést 156 duó között.

A versenyen egy-egy profi és amatőr játékos alkotott egy csapatot.

A győzelmet a Green Bay Packers amerikaifutball-csapatának irányítója, Aaron Rodgers szerezte meg, aki a kanadai Ben Silvermannel volt egy párban.

A tornán mások mellett ütőt ragadott az amerikai színész, Bill Murray és a spanyolok ex-kosarasa, Pau Gasol is.

A 33 éves Bale – aki 111-szer lépett pályára a walesi válogatottban – karrierje során a Southamptont, a Tottenham Hotspurt és a Real Madridot erősítette, az utolsó klubja a Los Angeles FC volt. Egy időben ő számított a világ legdrágább futballistájának.

Nyitókép: MTI/EPA/AFP pool/Daniel Leal-Olivas