Zúgott a magyarellenes rigmus a bukaresti meccsen

A román másodosztályú bajnokság hétvégi fordulójában a listavezető Juventus Bukarest a Sepsiszentgyörgy csapatát fogadta. 1-1-es félidő után 3-1-re a hazaiak győztek, de a székely csapat drukkerei nem csak ezt bánhatták. Ahogy már korábban is megszokhatták – például a női kosárcsapat mérkőzésein – magyarellenes jelszavakkal, rigmusokkal gyalázták őket a mérkőzésen. „Kifelé a magyarokkal az országból” – zúgott a találkozón, ráadásul a bukarestiek gyermek futballistáit cukkolták fel a hazai nézők, hogy ilyeneket kiabáljanak.

A vendég kispad felé petárdát is hajigáltak, nem mondhatni, hogy baráti hangulatban zajlott tehát a meccs. A maszol.ro tudósítása és szurkolói beszámoló szerint a sepsiszentgyörgyiek nem ültek fel a provokációnak és inkább szurkoltak. A fenti, női kosármeccseket követően, ahol a kolozsváriak és jászvásáriak a magyar vendégszurkolókat szidalmazták, 500-500 eurós pénzbüntetést kaptak, meglátjuk, a mostani eset eljut-e idáig.

A másodosztályú bajnokságot a Juventus Bukarest vezeti, a Sepsiszentgyörgy 10 ponttal mögöttük, a negyedik helyen áll.