Azokat, akik tervezik, hogy áttérnek a vegán, illetve a vegetáriánus étrendre, gyakran riogatják azzal, hogy nem fognak tudni megfelelő mennyiségű fehérjét bevinni a szervezetükbe. Pedig sok növényi táplálékban bőven van protein.
Egy csésze párolt edamaméban 18 grammfehérjevan, amely jelentős mennyiség. Arra figyeljünk, hogy mindig az organikus változatot vásároljuk – írja a Házipatika.com.
Egy csésze tempeh 16 gramm fehérjét tartalmaz – sokkal többet, mint a tofu, és mivel erjesztett, megemészteni is könnyebb. Nagyszerű és sokoldalúan felhasználható húspótló.
Egy csészényiben több mint 10 gramm fehérje van. Kirántható, tehetünk belőle ragukba, levesekbe, akár még salátákba is, és most már gyakorlatilag minden nagyobb élelmiszerboltban kapható.
Félcsészényi adagban 9 gramm fehérje található. Kalóriában szegény, viszont rostokban gazdag, és rengeteg minden készülhet belőle a fasírttól a főzeléken át egészen a levesig és a salátáig.
A mexikói ételek egyik gyakori hozzávalója, félcsészényi főtt fekete babban 7,6 gramm fehérje található. Sok benne a rost, a kálium, a folsav és a B6-vitamin is.
Félcsészényi limababban 7,3 gramm fehérje van. Egy leucin nevű aminosavat is tartalmaz, amely idősebbeknél segíthet megőrizni az izmok erejét, rugalmasságát.
Negyedcsészényi mogyoróban (vagy két evőkanál mogyoróvajban) 7 gramm fehérje található. A mogyoróvaj nagyon finom almával, banánnal kombinálva. Legyünk mértéktartóak a fogyasztásával, mert kalóriatartalma igencsak magas.
Egy csésze vadrizs 6,5 gramm fehérjét tartalmaz, és lassan felszívódó szénhidrát. Húsételek, raguk mellé köretként adható, de saláta is készülhet belőle.
Fél csészényiben 6 gramm fehérje található. Készülhet belőle leves, ragukba is keverhető, illetve humuszt is készítenek belőle. Zöldségekkel kombinálva sokféle rost- és fehérjedús fogás készülhet belőle.
Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »