Zelenszkij attól tart, hogy a grönlandi incidens ukrán területek elvételéhez vezethet

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök arra utalt, hogy a Grönland körüli geopolitikai helyzet – amely válságot idézett elő Dánia és az Egyesült Államok kapcsolataiban – felhasználható lenne az ukrán területek oroszként való „elismerésére”. Erről a liga.net weboldal számolt be.

„Véleményem szerint a grönlandi történet egyedülálló. Egy olyan történet, amelyet holnap fel lehetne használni a mi területeink elvételére és azok de jure elismerésére. Így kell ezt szemlélni” – jegyezte meg az ukrán vezető. Zelenszkij egyúttal jelezte: a területigényekre adott dán választ, valamint a NATO-szövetségesek reakcióját hatástalannak tartja.

Zelenszkij kritikusan fogalmazott a katonai támogatás mértékével kapcsolatban is:

Hírdetés

„Amikor Dánia támogatására néhány tucat katonát küldenek, akkor… Mit jelent ez? Milyen jelzés ez? Ha valahol ott egyszerűen elismerik azokat a területeket, mi lesz akkor velünk? Ha ott elismerik őket, akkor valószínű, hogy itt is el fogják. Ez történik. Ez a helyzet”

– hangsúlyozta az elnök.

SITA, Körkép.sk

Nyitókép forrása: AP Photo/Mindaugas Kulbis


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »