A The Washington Times (WT) az amerikai kongresszus jelentésére hivatkozva arról számol be, hogy az amerikai hadiipari komplexum elmarad Oroszország és Kína mögött a hiperszonikus fegyverek kifejlesztésében.
A WT jelentése szerint az amerikai fejlesztéseknek komoly problémái vannak a hiperszonikus célpontok követésével. A geostacionárius műholdradarok például sokkal nehezebben észlelik a hiperszonikus célpontokat, amelyek sebessége 6000 kilométer/óra nagyságrendű, mint a hagyományos ballisztikus rakétáké, amelyek kiszámíthatóbb pályán repülnek.
"A meglévő földi és űrrendszerek nem képesek észlelni és követni az orosz hiperszonikus rakétákat a repülés késői szakaszáig, annak ellenére, hogy a Pentagon egy felgyorsított program keretében új rakétavédelmi rendszereket fejleszt" – jegyzik meg a szerzők.
A Kongresszusi Kutatószolgálat jelentése szerint a Pentagon 550 műholdból álló új megfigyelőhálózatot fejleszt ki e problémák megoldására. Az elképzelés szerint globális keresést, figyelmeztetést, nyomon követést és célzást kell biztosítaniuk bármilyen típusú ellenséges rakétára, beleértve a hiperszonikus rakétákat is.
"A Pentagon 4,7 milliárd dollárt kért erre a feladatra" – áll a cikkben.
(Olvasónktól)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »