Szlovákia legkeletibb részén csütörtök reggel heves esővel és széllökésekkel kísért viharok alakulhatnak ki. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet, az SHMÚ 9 óráig érvényes figyelmeztetést adott ki a Szinnai, a Szobránci, a Nagymihályi és a Tőketerebesi járásra.
A viharokat intenzív felhőszakadás kísérheti, fél óra alatt 20–30 milliméternyi csapadék hullhat. A széllökések sebessége elérheti a 65–85 kilométer/órát, és jégeső is előfordulhat.
A meteorológusok arra figyelmeztetnek, hogy az intenzív csapadék helyi áradásokat okozhat, a szél és a jégeső pedig károkat tehet a vagyonban és a növényzetben.
Az SHMÚ árvízveszély miatt is figyelmeztetéseket adott ki. Ezek csütörtök délelőtt az Árva régióban található Turdossini járásra, a Liptószentmiklósi járásra, valamint Kelet-Szlovákiában a Szepesség és Sáros több járására érvényesek.
SZE/Felvidék.ma/TASR
Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »


