Videón, ahogy egy furgon sofőrje el-elalszik a volánnál az autópályán

Videón, ahogy egy furgon sofőrje el-elalszik a volánnál az autópályán

A szemtanúk gyorsan értesítették is a rendőrséget a látottakról. Az eset sokkal rosszabb véget is érhetett volna a hatóság szerint.

Kis híján balesetet okozott egy szerb furgonos vasárnap az M6-os autópályán. A Németország felé tartó sofőr a Tolna vármegyei Szekszárd közelében a nagy hőség miatt többször is elbóbiskolt vezetés közben, és több balesetveszélyes helyzetet is okozott – írja a Tolna vármegyei rendőrség beszámolója nyomán a hvg.hu.

A veszélyes imbolygást, ide-oda kitérést észlelre az előtte haladó sofőr is, és értesítette a rendőrséget, utasa pedig videóra vette, hogyan kacsázik a sávok között a fehér furgon, ami végül a külső szalagkorlátnak ütközött. A rendőrség végül Dunaszentgyörgy térségében állította meg.

Hírdetés

A hatóság közzétette az utas által készített videót:

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https://www.facebook.com/reel/872476458781321/&show_text=false&width=267&t=0

A rendőrség az eset kapcsán ismét felhívta a figyelmet arra, hogy a nagy hőség jelentősen csökkentheti a koncentrációt és növelheti az elalvás kockázatát. Azt kérik az autósoktól, hogy a rekkenő melegben gyakrabban tartsanak pihenőt, fogyasszanak elegendő folyadékot, és ha fáradtságot éreznek, semmiképpen se folytassák az utat.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »