Vezetett, de kikapott a Sepsi OSK (Labdarúgás, SuperLiga)

A sepsiszentgyörgyi csapat hétfőn az első félidőben került előnybe, azonban a címvédő Kolozsvári CFR hamar egyenlített, majd nem sokkal a találkozó vége előtt megszerezte a győzelmet jelentő találatot a SuperLiga 14. fordulójának zárómérkőzésén. A háromszéki együttes ötödször szenvedett vereséget az idényben, azonban továbbra is hatodik a táblázatban.

A nyolcszoros bajnok a kezdő sípszó után egyből nekiesett ellenfelének, már az első percben közel volt a gólszerzéshez, azonban Emmanuel Yeboah lövésénél Mihai Bălașa lábbal szögletre mentett. Ezt követően Niczuly Roland hárította Claudiu Petrila szabadrúgását és Cephas Malele lehetőségét, míg a túloldalon a székelyföldi csapat először a 13. percben veszélyeztetett. Sarokrúgás után Andres Dumitrescu közeli fejesét Camora a gólvonalról tisztázta. A 27. percben Simone Scuffet bravúrral védte Marius Ștefănescu távoli lövését, amely Denis Kolinger fején megpattanva a bal felső sarok felé tartott. Cristiano Bergodi legénysége aztán a szögletből vezetést szerzett, Adnan Aganović csúsztatott Denis Ciobotariu irányába, aki közelről a hálóba fejelt (0–1). A nyolcszoros bajnok a 33. percben szintén pontrúgásból egyenlített, miután a sepsiszentgyörgyi védők nem tudtak tisztázni, Malele estében Yuri Matias elé továbbította, a brazil védő pedig a hálóba helyezett (1–1).

Szünet után óvatosabban játszottak a csapatok, a Sepsi OSK mezében bemutatkozott a magyar védő, Tamás Márk, aki Ciobotariu helyett lépett pályára. A vendégek támadójátékából eltűnt az átütőerő, ám a házigazdák sem veszélyeztettek, mindössze egy lehetőségük volt, az 57. percben Claudiu Petrila lehetőségét fogta Niczuly. A második félidőben érződött a feszültség a játékosokon, több veszélyes szabálytalanságot elkövettek, azonban a kiállítást elkerülték. A 84. percig a mezőnyben csordogált a játék, aztán Bismark Boateng beívelése után a Bălașa mellett felugró Karlo Muhar a jobb alsóba bólintott (2–1). A hátralévő időben a háromszéki együttes igyekezett nyomás alá helyezni a kolozsvári kaput, ráadásul a Sepsi OSK a hosszabbítás végén az egyenlítéshez is közel volt, Mario Rondón lövése centikkel ment mellé, így csapata sorozatban másodszor szenvedett vereséget.

Mestermérleg

Cristiano Bergodi: „Csalódott vagyok, de nem hibáztathatom a labdarúgókat, nagyon jó mérkőzést játszottak. Nagyon jó és tapasztalt csapattal találkoztunk, amely ezt igazolta a Konferencia Ligában. De egy pillanat eldöntötte ezt a találkozót. Volt egy eset az első félidőben, amikor emberhátrányban kaptunk gólt, a játékost a pályán kívül ápolták. Nem értem, hogy nem adtak abban a helyzetben piros lapot, ez hihetetlen! Nem tudom, hogy a VAR miért nem hívta le a játékvezetőt a monitorhoz, még akkor is, ha egy olyan kaliberű bíró vezette a meccset, mint Kovács István. Nem lehet azt megtenni, hogy így védd a labdát. Ha megütöd az ellenfelet, akkor piros lap jár érte, nem sárga. Piros volt!”

SuperLiga, alapszakasz, 14. forduló: Kolozsvári CFR–Sepsi OSK 2–1 (1–1).

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu Stadion. Vezette: Kovács István (Nagykároly). CFR: Scuffet – Manea, Kolinger, Yuri Matias, Camora – Boateng, Muhar – Yeboah (Roger, 74.), Deac (Braun, 82.), Petrila (Bîrligea, 74.) – Malele (Janga, 46.). Vezetőedző: Dan Petrescu. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu (Tamás, 46.), Bălașa, Dumitrescu – Aganović (Rondón, 90.), Păun – Ștefănescu, Matei (Achahbar, 74.), Varga (Gheorghe, 65.) – Tudorie (Šafranko, 74.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Yuri Matias (33.), Muhar (84.), illetve Ciobotariu (27.). Sárga lap: Malele (29.), Kolinger (37.), Deac (64.), Yuri Matias (68.), Muhar (90.), illetve Aganović (7.), Matei (68.), Bălașa (77.).

További eredmény: FCSB–Aradi UTA 2–1 (gólszerzők: Olaru 16., Compagno 89. – tizenegyesből, illetve Keșerü 90+1.).