Vezetés helyett fotóznak és videóznak a felelőtlen sofőrök a Višňové-alagútban – fokozott óvatosságra int az NDS

Vezetés helyett fotóznak és videóznak a felelőtlen sofőrök a Višňové-alagútban – fokozott óvatosságra int az NDS

A Nemzeti Autópálya-társaság (NDS) arra kéri az autósokat, hogy az ünnepek közötti és az ünnepek utáni megnövekedett forgalomban fordítsanak százszázalékos figyelmet a vezetésre. Ez hatványozottan igaz az újonnan átadott szakaszokon.

„A Višňové-alagútban már olyan eseteket is rögzítettek, amikor felelőtlen sofőrök az alagút fotózásával és videózásával foglalkoztak vezetés közben” – tájékoztatott hétfőn (december 29-én) az NDS kommunikációs osztálya.

Az autópálya-kezelők ismételten emlékeztetik a járművezetőket, hogy különösen ezekben a hetekben vezessenek felelősségteljesen és maximális óvatossággal. Teljes mértékben a vezetésre koncentráljanak, ne vonja el a figyelmüket a mobiltelefon vagy a környék videózása.

Hírdetés

Az NDS szerint az új év első perceiben mindannyian boldogságot és egészséget kívánunk egymásnak, ezért nincs értelme az év utolsó napjaiban feleslegesen kísérteni a sorsot, és kockáztatni a saját vagy mások egészségét.

„A karácsonyi ünnepek minden évben a legmegterhelőbb időszakok közé tartoznak a szlovák utakon. A forgalom folyamatosságát nemcsak a megnövekedett forgalom és a rosszabb időjárási körülmények nehezítik” – tette hozzá az autópálya-kezelő. Ilyenkor olyan autósok is az utakra kelnek, akik ritkán vezetnek, és általában csak az ünnepek alatt használják gépjárművüket.

Teraz.sk

Nyitókép forrása: SITA/Úrad vlády


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »