Vereséggel zárták a csoportkört (Női kosárlabda, Európa-kupa)

A továbbjutást már korábban bebiztosító Sepsi-SIC csapata szoros mérkőzésen 73–69 arányban maradt alul a jobban lepattanózó UNI Győr együttese vendégeként, így a zöld-fehérek négy győzelemmel és két vereséggel zárták a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörét. A B jelzésű négyes végeredménye csak ma este alakul ki, hiszen a kvartett zárómérkőzését, az ukrán BC Prometey és a török Elazığ İl Özel Idare közti párharcot 19 órától rendezik meg.

Szerényen kezdett a Sepsi-SIC Győrben, ugyanis a 2. percben 6–0-ra vezetett a helyi UNI csapata. Sepsiszentgyörgyi időkérés után Shaqwedia Wallace célzott pontosan távolról (6–3), ez játékba lendítette a mieinket, és a 6. percben kiegyenlítettünk (14–14). Hazai timeout után Iványi Dalma tanítványai támadtak eredményesebben, így 26–19-nél ért véget az első negyed. A folytatásban szenvedett a Sepsi-SIC, s a 13. percben tizenhat pontos volt a hátránya (39–23). Ekkor Zoran Mikes ismét magához rendelte játékosait, akik 13–0-s rohammal felzárkóztak háromra (39–36). A zöld-fehérek jó sorozatára Sabina Oroszova triplája volt a válasz, az első félidőt pedig Wallace hármasa zárta és a csapatok 44–39-es eredménynél vonultak szünetre.

A harmadik szakasz elején felváltva pontoztak a csapatok, a 24. percben ismét egyenlített a SIC (47–47). Sajnos, lányaink nem tudtak lépést tartani vendéglátóikkal, s kevéssel később már 11 pontos hátrányban voltak (58–47). Az újfent remekelő Brianna Fraser két duplája felrázta együttesünket, s a szentgyörgyi lányok feljöttek 6 pontra (63–57). Az utolsó tíz percet mi kaptuk el jobban, s Ioana Ghizilă három és Fraser öt pontjával egy rövid időre előnybe kerültünk (63–65). Lendületünket magyar időkérés törte meg (69–69), olyannyira, hogy a véghajrában roppant pontatlanul dobtunk, kapkodva futottunk az eredmény után, és végül 73–69-re veszítettük el a fordulatos és végig szoros meccset hozó győri kiszállásunkat.

A házigazdák legjobbja a dupla duplát – 18 pont, 27 lepattanó – jegyző Beatrice Mompremier volt, tőlünk Fraser 27, míg Wallace 17 egységgel zárta a mérkőzést.

Női kosárlabda Európa-kupa, csoportkör – 6. forduló: UNI Győr–Sepsi-SIC 73–69 (26–19, 18–20, 19–18, 10–12). Győr, Széchenyi István Egyetemi Csarnok. Mintegy 100 néző, és ebből 25 sepsiszentgyörgyi. Vezette: Goran Šljivić (osztrák), Silvia Marziali (olasz), Silvia Jury (osztrák). Győr: Colley 16/3, Dubei 4, Török 6/3, Dombai 4, Mompremier 18–Oroszova 8/6, Nagy 8, Weninger 9/3, Rozmán, Varga. Edző: Iványi Dalma. Sepsi-SIC: Pašić 9/6, Wallace 17/6, Ghizilă 5/3, Orbán 2, Fraser 27/3–Cătinean 1, Croitoru, Podar 8/3, Botos, Nemes. Edző: Zoran Mikes.