Végig uralt mérkőzésen nyert a Sepsi-SIC (Női kézilabda, A-divízió)

Idénybeli második mérkőzését is megnyerte a sepsiszentgyörgyi csapat, amely tegnap 33–24 arányú győzelmet aratott az Unirea Dobroești ellen a Szabó Kati Sportcsarnokban a női A-divízió második fordulójában, így első helyre lépett a táblázatban. A zöld-fehér mezes csapat legközelebb a szintén veretlen Activ Prahova Ploiești vendégeként játszik.

A sepsiszentgyörgyi csapat hamar emberhátrányba került, amelyet a vendégegyüttes kihasznált, rögtön ellépett két góllal. A Carmen Cartaș irányította lányok a 4. percben voltak először eredményesek, Denisa Pavel szerezte a házigazdák első találatát. A zöld-fehér mezesek hamar egyenlítettek, a vezetést is átvették, majd fölényüket igazolva végig uralták a találkozót. Az első félidő végéhez közeledve a hazai alakulat Andra Banu átlövésével és Delia Rău góljával magabiztos előnyre tett szert, amelyet a szünetig tovább növelt (18–11). A megyeszékhelyi gárda a második játékrészt Márton Evelyn találatával indította, aztán rövid ideig kihagyott helyzetek és könnyen eladott labdák jellemezték a Sepsi-SIC játékát, ennek ellenére az Ilfov megyei rivális csak öt gólra zárkózott fel (19–14). Ezt követően a házigazdák megrázták magukat, ellentmondást nem tűrően kézilabdáztak, és bár a hajrában a Dobroești kettős létszámfölényben is játszott, a megyeszékhelyi csapat győzelméhez nem férhetett kétség, magabiztosan diadalmaskodott (33–24).

Női A-divízió, A-csoport, 2. forduló: Sepsi-SIC–Unirea Dobroești 33–24 (18–11). Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sportcsarnok, mintegy 200 néző. Vezette: M. Agliceriu és M. Turdean. Sepsi-SIC: Diana Șușnea – Iuliana Damian 1, Denisa Pavel 8, Maria Balint 1, Delia Rău 7, Cristina Irimia 1. Cserék: Ana-Maria Dulgheriu, Ioana Pavăl (kapusok), Márton Evelyn, Simona Cărunțu 2, Karina Ghinea 2, Ioana Abaza 2, Andra Banu 3, Riana Bârlă 3, Andreea Adespii-Molnár, Andreea Gheorghe 3. Edző: Carmen Cartaș. Dobroești: Andreea Ștefan – Alina Tudose, Ștefania Bragadireanu 6 (2), Beatrice Giboi, Maria Gherghiceanu 7 (4), Alexandra Pițigoi 3 (2), Maria Roșu 2. Cserék: Andreea Niculea (kapus), Claudia Șerban, Daria Dragomir, Andreea Sindrilaru 1, Mariana Lixandru 1, Ana Popa 2 (1), Corina Demci, Diana Milea 2, Ionela Ionescu. Edző: Daniela Strat. Kiállítások: 20, ill. 6 perc, Hétméteresek: 1/0 ill. 7/7.

További eredmények: CSM Slatina–Spartac Bukarest 55–14, CSM Unirea Slobozia–Activ Prahova Ploiești 23–26, a CSU Neptun Constanța szabadnapos volt.

7. Spartac                    0          0          2          25–87  0

A harmadik forduló programja (szeptember 24.): Unirea Dobroești–CSM Slatina, Activ Prahova Ploiești–Sepsi-SIC, CSU Neptun Constanța–CSM Unirea Slobozia, a Spartac Bukarest szabadnapos.