Az Egyesült Államok alelnöke, J. D. Vance nagyobb függetlenségre szólította fel az európai államokat. „Európának nem jó, ha állandó biztonsági vazallusa az Egyesült Államoknak” – mondta Vance, megismételve korábbi bírálatát, amelyet az uniós államoknak az USA-tól való állítólagos biztonsági és gazdasági függőségük miatt fogalmazott meg.
„Nem akarom, hogy az európaiak csak azt tegyék, amit az amerikaiak mondanak nekik. Nem hiszem, hogy ez az ő érdekük, és szerintem a mi érdekünk sem” – jelentette ki az alelnök.
Vance ugyanakkor igyekezett eloszlatni a további kereskedelmi háborúktól és gazdasági bizonytalanságtól való félelmeket, mondván, hogy Trump politikája „sok pozitív kereskedelmi kapcsolathoz fog vezetni Európával”.
De nehezebb lesz néhány országnak, például Németországnak, amely – mint mondta –„nagyon függ az Egyesült Államokba irányuló exporttól”. Az alelnök viszont dicsérte az Egyesült Királyságot, mondván, hogy „jó esély van arra…, hogy egy nagyszerű megállapodást kötünk, amely mindkét ország érdekeit szolgálja”.
SITA
Nyitókép: Jim Watson/Pool via AP
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »